MENU

Якою буде Україна в 2030 році

1892 0

На зустрічі з блогерами міністр інфраструктури Омелян почав з неофіційної презентації стратегії 2030. Якщо коротко, то райдужні перспективи, автобани по всій країні, будемо виробляти електрокари, перевозити річками 70 млн тонн вантажів на рік, 30-50 млн клієнтів Укрпошти в Україні та за її межами і бла-бла-бла.

Щоб мрії стали реальністю, потрібні нові закони і гроші. Наприклад, щоб дороги були якісними, нам треба точкова ін’єкція 100 млрд грн і щорічне фінансування 50 млрд грн. Також глобально потрібно все приватизувати, аби була конкуренція за якісний результат.

Уважно стежить Омелян і за розвитком технологій у світі – гіперлупери Ілона Маска обіцяють бути в 10 разів дешевшими, ніж швидкісна залізниця.

Читайте також: Какую экономику мы строим? Размышления о будущем Украины

Омелян сподівається, що приймуть проект бюджету на наступний рік, де 2,5 млрд грн піде на оновлення рухомого складу (з них 50% вагонів для людей з обмеженими можливостями). Крім того, є ініціатива гепрокурора Юрія Луценка, який хоче $100 млн, конфіскованих у родини Януковича, витратити на поїзди (а-ля хюндай) з Крюківського заводу.

Також з німцями проводять переговори, щоб забрати списані електрички і переобладнати їх на нашу колію – вони все одно в десятки разів краще українських. Та й якщо робити ремонт нашої електрички – це приблизно 1 млн грн, а встановити кондиціонери в неї – це ще 1 млн грн, а в німецьких вже все є.

Для того, щоб підняти швидкість на колії до 200 км на годину, потрібно встановлювати окрему колію. Зокрема, євроколію, щоб бути на одній хвилі з Європою. Вже є плани побудувати таку швидкісну колію Київ-Одеса. Вартість встановлення полотна з електрифікацією близько 15 млрд грн, плюс витрати на руховий склад. Але «сума не є настільки непідйомною».

Окупиться за 10-15 років, якщо встановити мінімальну ціну 400-500 грн. З Києва до Одеси можна буде дістатися за 2-2,5 години – швидше, ніж літаком, якщо враховувати час на проходження процедур в аеропорту. Гроші на цей проект візьмуть або зовнішнім кредитом або позикою в європейських інституціях.

Читайте також: Доки житимем у скруті: типова українська історія

По річкам. Зараз перевозиться 35 млн тон вантажів на рік по Дніпру, а до 2030 року повинні вийти на 70 млн тон на рік. Ключове – потрібно перейти на ринкові тарифи, аби річка була конкурентоспроможним видом транспорту.

По авіації є задумка зробити хаби не тільки в Борисполі, але й в Одесі, Львові та потенційно Харкові. Модель лоукостів передбачає, що буде зручно літати і будуть регулярні рейси з декількох хабів. Зараз літає лише 5% населення України, хочуть, щоб літало 50% українців.

Алексей МИНАКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини