MENU

Коли багато стресів, подорожей і без домашньої їжі

1473 0

Якщо стрес, нехай і незначний, став вашим постійним супутником, вам необхідно адаптувати до нього свій спосіб життя.

Якщо ви живете "осідлим" і спокійним життям та харчуєтеся вдома, в певному сенсі вам пощастило. Якщо ж стрес, нехай і незначний, але різноманітний (часті роз'їзди, перельоти, нічні неспання, публічні виступи, хвилювання, робота за комп'ютером, відсутність вихідних і т.п.) став вашим постійним супутником, вам таки треба адаптувати до нього свій спосіб життя, для того, щоб отримати лише вигоди для свого здоров'я — бути в хорошому настрої, не валитися від утоми, зберігати ясність думки, пам'ять і навіть почуття гумору.

Сон

Передусім, за найменшої можливості намагайтеся поспати. Щоб заснути і щоб сон приніс відчуття відпочинку, одягайте маску на очі, аби сонячне проміння на потрапляло на них, синтезувючи гормон мелатонін. Недосип дуже небезпечний: від пом'ятого вигляду вранці до дуже серйозних проблем зі здоров'ям у майбутньому. Тому я сплю там, де сиджу — навіть на стільчику можу влаштуватися.

Їжа

Якщо снідаєте в готелях, обідаєте та вечеряєте в ресторанах, намагайтеся там віднайти продукти, багаті на галактозоолігосахариди або скорочено ГОС. Ці продукти опосередковано, через кишечну мікрофлору, діють на головний мозок.

Їхня нейроактивна дія виявляється в тому, що ГОС стимулюють виробництво нашими кишечними мікроорганізмами біологічно-активних речовин, таких як ГАМК (гама-аміномасляна кислота), серотонін, катехоламіни, ацетилхолін.

Читайте також: Від яких продуктів темніють зуби

Ці речовини є нейротрансміттерами, тобто впливають і на роботу мозку, і на нашу поведінку. Окрім дії на мозок, ГОС впливають і на наднирники, тобто на всю систему реагування на стрес — так звану гіпоталамо-гіпофізарно-наднирникову систему (виробництво кортизолу та інших гормонів стресу).

Також ГОС зменшує рівень запалення у кишечнику, яке може спричинювати зміну настрою, депресію та інші когнітивні порушення.

Де шукати ГОС у продуктах?

Цикорій (напій із готового порошка або настій сухого коріння). Є ще в топінамбурі, листях і корінні кульбаби, але мова йде про "подорожній" варіант.

Чай з артишока.

Банан. Можна додатм в ягідне смузі, а смузі не цукрувати).

Цибуля. Завжди просіть в салат додати цибулю.

Читайте також: Що потрібно знати про лептоспіроз та як його уникнути

Часник. Якщо не вдалось замовити страву, в готелі з'їжте зубчик часнику.

Соєві продукти. В мене є соєвий протеїн, вожу із собою: готую коктейлі, змішуючи з водою.

Кефір та йогурт з лактобактеріями та біфідобактеріями.

Молочна сироватка.

Як би ви не жили, будьте щасливі і робіть добрі справи для людства!

Оксана СКИТАЛІНСЬКА, дієтолог


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости