MENU

Золота осінь для аферистів. Як не стати жертвою під час оренди квартири

1598 0

1. Щодо «золотих» правил. Перше і найголовніше потрібно впевнитися у тому, що житло здає в оренду власник, або уповноважена ним (і бажано нотаріально) особа. Друге – орендодавець має надати підтвердження що ні члени його сім’ї, ні співвласники квартири, ні зареєстровані у ній не проти здачі квартири в оренду.

Обов’язково візьміть виписку із державного реєстру нерухомості щодо власників квартири, правовстановлюючих документів та наявності арештів, заборон, іпотек і т.і., щоб часом у квартиру не увійшли судові виконавці та не попросили вас на вихід. На сьогодні цю виписку може замовити кожен бажаючий українець. Не завадить зайти у ЖЕК чи до голови ОСББ та розпитати про власника квартири. Окрім паспорту та документів на квартиру, якщо це звичайно Вам вдасться, попросіть його довідку про відсутність судимостей, даний крок майже фантастичний для його втілення, однак саме він може вас уберегти від грошових втрат.

Читайте також: Зняття особи з реєстрації місця проживання

2. Договір про оренду – це єдиний документ, який засвідчує взаємовідносини між обома сторонами угоди. При його відсутності у жодної із потерпілої сторони не буде доказу про угоду. Тому, щоб заздалегідь забезпечити себе юридичним захистом, який може знадобитися у майбутньому – укладайте договір оренди житла чи комерційного приміщення.

Як такого еталону договору оренди не існує. Але як у кожному договорі є основні положення. Уважно дивіться на терміни оренди, умови сплати орендної плати, про сплату комунальних платежів, інші витрати. Терміни угоди. Права та обов’язки обох сторін. Та особливі умови, такі як утримання тварин, відшкодування збитків у разі їх настання, страхування квартири та майна у разі нещасних випадків. І пам’ятайте, що договір – це письмове підтвердження ваших домовленостей.

3. Ріелтор – це лише посередник який допомагає зустрітися орендодавцю та орендатору. У випадку шахрайства ріелтор може бути лише третьою стороною, тому що він не є стороною договору оренди. Співучасником у шахрайській схемі він може бути, але основною відповідальною особою навряд чи, звичайно при умові, якщо ріелтор не є організатором шахрайської схеми.

4. Кількість сайтів з одним і тим же оголошенням не говорить ні про що. Навпаки, якщо власник квартири чи його брокер розмістили на багатьох ресурсах оголошення, це може свідчити, про те, що вони використовують усі наявні ресурси для пошуку орендатора.

5. Якщо власник житла просить передоплату більше ніж за перший та останній місяць – це має насторожити. Звичайно, життєві ситуації бувають різні, одначе власне б я насторожився. Багато людей неохоче дають у борг родичам, а тут зовсім чужа людина.

6. Якщо власник квартири сумлінний та законослухняний, то при наявності його власних потреб він може здати житло і дешевше ніж ціна на ринку. Наприклад, власник розгледить порядних орендарів, а сам має їхати десь за кордон у відрядження, то йому буде безпечніше здати дешевше, але порядним людям, ніж дорожче якимось неадекватам. Адже і серед орендарів є як і не сумлінні громадяни, так і шахраї, які можуть зняти квартиру і назавтра винести з неї усі меблі та техніку, а інколи іще й пару разів «здати» її третім особам.

Читайте також: Податок на "зайві" метри: як зміняться платіжки за нерухомість в Україні

7. Щодо податків. Якщо фізична особа отримує дохід не за основним місцем роботи, то вона повинна платити податок. Регулюється даний процес методом подання декларації про доходи у податкову інспекцію за місцем реєстрації.

8. Найбільш поширені схеми зі сторони орендодавця є: здача житла без згоди співвласників і співмешканців, здача не свого житла, отримання передоплати за довгий період з послідуючим розірванням договору оренди. Основна мета – узяти якомога більше грошей та не надати житло для оренди.

Зі сторони орендаря – зняти житло на короткий термін, та швидко «здати» його іншим особам, грабування меблів, побутової та відео-аудіо техніки, заселення квартири бригадами будівельників та т.і.

Олег ПРИХОДЬКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини