MENU

Як батьки в своєму передшкільному угарі іноді доходять до маразму

2123 0

Мине один день, і стрічка наповниться яскраво-різнобарвними фотографіями діточок зі шкільних лінійок. Усі будуть такі всміхнені, патріотичненькі, у вишиваночках всіх видів і кольорів, шароварчиках, картузиках, віночках. І всі будуть одне одного нахвалювати: які ж квіточки, сонечки, бандерчики, україночки!

І ніхто словом не згадає, скільки тато батрачив понад норму, а мама віднесла в ломбард сережок, аби всю цю патріотично-шкільну красу оплатити.

Читайте також: Не витрачайте гроші на першовересневі букети – історик

В часи, коли я ходила до школи, у нас усіх були приблизно однакові, гівн*ного крою та якості піджаки (бо інших просто не було), і батьки змагалися за крутість шляхом букетів. Школярі пхали на перше вересня здоровенні віники, цілі відра, корзини квітів, схожі на похоронні вінки. Прийти зі звичайним скромним букетом вважалось соромно.

Один знайомий розповів, що якось у них зовсім не було грошей купляти букет, і мама зрізала йому кілька квіток із власного городу. То він ті нещасні три квіточки, які матір виплекала власними руками, просто викинув дорогою - щоб не ганьбитися.

Зараз не модно нести вчителям квіти - то вже вважається совок і фу-фу. Зараз модно бути тру-патріотом і спадковим бендерівцем тілько-но зі схронів. Тому батьки виряджаюсь своїх чад з якимось брутально-патріотичним остервенінням, нече змагаючись, в кого вишиваніста вишиванка, "више-бистрєє-сільнєє". Так що шкільна лінійка схожа на зібрання народних танцювальних колективів. Вчителі нахвалюють діток, які ті красиві, батьки роблять фоточки і збираюсь сотні лайків.

І з одного боку, це дійсно красиво, і навіть правильно, піднесення патріотичного духу, всі діла.

А з іншого, дітки у простих піджачках і білих сорочках - начебто вже не такі й квіточки і сонечки, і вчителі їх не нахвалюють, і батьки завсім не зберуть лайків. При тому що, якщо вже відверто, охайну білу сорочечку і штанці можна знайти і на секонді, а от із вишиванкою і шароварами буде складніше.

Я розумію, що всі ми страшенно любимо своїх дітлахів і хочемо зробити їм все якнайкраще. Але батьки в своєму передшкільному угарі іноді доходять до маразму.

Читайте також: Без совкових промов депутатів: як провести 1 вересня з вогником і веселощами

Днями я в коментарях посварилась з однією жіночкою. Вона жалілася, мовляв, запропонувала батькам, щоб всі хлопчики на перше вересня прийшли у кілтах, а її новаторську ідею - от же ж зануди які! - просто проігнорували. У кілтах, кілтах, карл! Що там ті шаровари - вчорашній день! І вона ж щиро не розуміє, чому батьки тут же не погодились, совки як є, що ви хочете.

Тож краса красою, відродження нації ніхто не відміняв, але ж втрачати здоровий глузд не треба. Бо хтось збере сотню лайків і забуде, а хтось викидатиме мамині квіти і горітиме від сорому за простенький піджак. І запам'ятає це на все життя.

Вікторія РІЗНИЧЕНКО


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости