MENU

Як обрати дитині правильну школу

1079 0

Останнім часом намітився стійкий тренд, коли батьки знаходять дійсно прогресивну школу, у випускників якої життя складається вдало і благополучно.

1. Ваші добрі знайомі традиційно радять дізнатися: а) скільки дітей в класі, б) де школа знаходиться, в) який у ній ухил, г) чи ввічливі там вчителі, особливо перший учитель.

2. Але як тільки починаються заняття, батьки відчувають, що чогось недорозрахували: дитину від школи верне, вона звідти приносить погані звички, такі собі оцінки, безліч домашніх завдань і закомплексованість.

3. Поступово батьки прозрівають. Їм стає ясно, що важливо було дбати не про кількість дітей в класі, а про те, з якого вони середовища. Не про місце розташування школи, а про те, наскільки комфортно дитині розвивати там свої здібності. Не про ухил навчання, а про те, які перспективи у дитини з цим ухилом в житті після закінчення школи. Чи буде вона достатньо заробляти...

Читайте також: Какой должна быть школа будущего

4. Вони хочуть, щоб дитина була щаслива, але ще не розібралися, що для цього потрібно: тепличні умови і «добра» вчителька, яка все дозволяє і всьому потурає, чи «сувора», у якої можна навчитися розуму. Або і те, і інше разом.

Добре б запитати, яка в школі система оцінок, заохочень і покарань

5. Вони запитують, скільки там комп'ютерів?.. Хоча замість цього слід було б запитати: скільки відсотків вчителів в школі спілкуються з комп'ютером на ти?

6. Вони чомусь не питають, як розрулювати конфлікти (все одно колись доведеться з цим зіткнутися).

7. Ще добре б запитати, яка в школі система оцінок, заохочень і покарань, чине принизлива вона? Чи не ставлять погані оцінки «навмисно»? І як вирішуються питання з оплатою, якщо вона є.

8. Ще одне розчарування викликає у батьків невдалий ухил або спеціалізація. Адже немає більш ефективного способу вирощування в родині майбутнього невдахи, ніж з шести років (або навіть з п'ятнадцяти) віддати його у фізики, літератори, програмісти, художники, юристи або спортсмени.

9. Адже вже зараз варто задуматися над тим, чи не буде він потім років до тридцяти сидіти у батьків на шиї лузером і проклинати всіх підряд на вуличних страйках.

Читайте також: Про що говорять на батьківських зборах у Франції?

10. Тоді чи не варто завчасно підшукати школу, де дають 2 в 1: і фундаментальні знання, і практичні?

11. А саме: вміти програмувати, заробляти (і витрачати) гроші, добре знати 
мову, вміти працювати в команді, вміло переробляти інформацію, швидко друкувати на клавіатурі і на 3D принтері, вміти виділяти пріоритети, спілкуватися з усіма, ставати ерудованим, досягати цілей, все робити вчасно, і ще 40 аналогічних умінь і навичок.

12. Добре, що останнім часом намітився стійкий тренд, коли батьки знаходять дійсно прогресивну школу, у випускників якої життя складається вдало і благополучно.

І як вони кажуть, не в останню чергу, завдяки правильному вибору з дитинства хорошої злітної смуги.

Володимир СПІВАКОВСЬКИЙ


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости