MENU

Готові звільнити 309 осіб, аби визволити 87 українських заручників – Геращенко

1409 0

Мінськ. Гуманітарна підгрупа, де українську сторону представляли також В. Медведчук, експерти з СБУ та В. Лутковська. За присутності ОБСЄ підтвердили передану днями пропозицію щодо негайного звільнення заручників: вимагаємо звільнити 87 українців, чиє місцезнаходження ми встановили.  Українська сторона в рамках компромісу готова звільнити 309 осіб, аби тільки витягти наших.

Важливо, що ОРДЛО вже не заперечує утримання 87 українців зі списку 144-ох, ми важко знаходимо інформацію про кожного й боремося за їх долучення в списки. Також ми чітко стоїмо на позиції, що зі списку вимог ОРДЛО мають бути виключені всі ті, хто не має жодного відношення до війни на Донбасі.

Читайте також: Політична біржа полонених: заручники як інструмент російської агресії проти України

Чекаємо відповіді на наші офіційні компромісні пропозиції, які повністю базуються на мінських угодах. Камінь спотикання – вимога звільнити криміналітет і терористів, що не підпадають під дії мінських угод, тому це неприйнятно.

Із хорошого: в рамках попередніх домовленостей Міжнародному комітетові Червоного Хреста вдалося передати листи й посилки від родин заручникам на окуповані території. Правда, представникам МКЧХ не дали змоги безпосередньо зустрітися з хлопцями, побачити їх, усе прийняв керівник тюрми.

Читайте також: Ворожий ясир: глухий кут у процесі визволення наших бранців

Тобто за всі роки війни жодного прямого доступу МКЧХ до заручників не було. І це також серйозне порушення гуманітарного блоку мінських угод. 

Також укотре підняла питання негайного відкриття КПВВ "Золоте", яке ОРЛО блокує півтора року.

Ірина ГЕРАЩЕНКО


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости