MENU

Від захоплення до розчарування. Як у коаліції та опозиції реагували на послання президента

2017 0

Новий політичний сезон відкрито! Відкрив його Петро Порошенко, виступивши сьогодні у парламенті із посланням.

Під час промови, яка тривала трохи більше півтори години, президент говорив і про НАТО, і про ЄС, і про РФ, і про Донбас, і про реформи, і про вибори, і про багато чого іншого. Провладним депутатам Порошенко послав позитивний сигнал – до 2020 року скасовувати недоторканність ніхто не буде. Опозиційним – негативний: на дострокові вибори не розраховуйте, мовляв, і без них у мене вистачає проблем.

UAINFO поцікавилося, що представники різних парламентських фракцій почули у президентському посланні.

Читайте також: Реформи закінчилися. Послання Порошенка – це рецепт закручування гайок, – політик

У партії «головного радикала» країни вважають, що виступом в Раді президент розпочав «похід за другим терміном», тобто виборчу кампанію, яка офіційно має розпочатися лише у 2019 році.

«Єдиний висновок з прослуханого щорічного послання Президента України Петра Порошенка до українського парламенту з питань внутрішньої і зовнішньої політики - це те, що сьогоднішнім виступом Петро Олексійович розпочав свою виборчу компанію по обранню на другий президентський термін!» - написав у Фейсбуці представник РПЛ Ігор Мосійчук.  

Слухаючи промову Порошенка, депутат засумнівався, що слухає Головнокомандуючого ЗСУ. «Виступає президент Порошенко перед українським парламентом і, між іншим, заявляє, що більшість українців не підтримують силове звільнення окупованих територій, а тому Україна шукатиме політико-правовий шлях. Це слова політика, але точно не Головнокомандуючого воюючої країни!» - написав він у соцмережі, коли президент ще був у ВРУ.

Лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко послання президента проігнорувала. У Раду вона прийшла лише після того, як з неї пішов гарант. Оцінку виступу президента дав однопартієць Тимошенко Сергій Власенко, назвавши його цинічним.

«Більш цинічної заяви у стінах Верховної Ради я не чув, - заявив нардеп в кулуарах ВРУ, спілкуючись з журналістами. - Абсолютним цинізмом виглядають заяви про підтримку Збройних сил України від людини, корпорація якої ще минулого року заплатила в бюджет країни-агресора мільярд рублів, за які купують кулі та снаряди, які вбивають наших хлопців».

Не почув депутат від Порошенка і конкретних планів щодо розвитку країни: «Були якісь гасла, якісь загальні фрази, але я не почув чіткого плану в жодному напрямку життєдіяльності людей в Україні, як і не почув ідей щодо діалогу між владою й опозицією, між владою та суспільством».

«Це виступ абсолютно цинічної людини, яка робить спробу розповісти нам, що в Україні все добре, що  ми живемо в стані реформ, що 144 реформи вже здійснилися», - додав нардеп.

«Корупція», «Репресії», «Втрата державності». Листівками з такими написами зустріли Петра Олексійовича у парламенті представники «Самопомочі».

Вочевидь, цими словами депутати охарактеризували методи і результати правління Порошенка. А Їхня колега по фракції Вікторія Войціцька у коментарях ЗМІ назвала послання президента «передвиборчого промовою». Як і Власенко, депутат вважає, що виступаючи перед ВРУ, Порошенко не сформулював конкретних шляхів вирішення надважливих для українського суспільства проблем.

 В «Опозиційному блоці» також не знайшли, за що похвалити Порошенка. Спілкуючись із журналістами, лідер «Опоблоку» Юрій Бойко заявив, що розчарований виступом президента, оскільки той не запропонував, як подолати політичну і економічну кризу.   

«Ми розчаровані виступом президента, це намагання шляхом військової риторики уникнути відповідей на ключові питання, які турбують суспільство - як досягнути миру в Донбасі, як відновити територіальну цілісність, яким чином подолати політичну і економічну кризу, вони залишились поза увагою і не були відображені у виступі», - сказав він.

Читайте також: Щорічне послання президента. Що цього разу не так

У фракціях коаліції про послання президента говорили тільки позитивне. Очільник фракції «Народний фронт» Максим Бурбак зізнався, що особисто йому було приємно, коли Порошенко згадав про ефективність уряду Арсенія Яценюка. А один із керівників БПП Ірина Луценко, розхвалюючи Порошенка, не виключила, що президент може піти на другий термін.

Марьян Ощановский


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости