MENU

Нардепи-"єврооптимісти" закликають не розширювати повноважень Нацгврадії

2010 0

Нардеп Ігор Луценко оприлюднив заяву міжфракційного об'єднання "Єврооптимісти" щодо законодавчої ініціативи розширити повноваження Національної гвардії України

Ми, депутати МФО "Єврооптимісти", закликаємо всі парламентські сили відхилити законопроект №6556 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правових засад діяльності Національної гвардії України (НГУ)".

Ми вважаємо, що запропоновані в законопроекті норми в небезпечній мірі концентрують владу в Міністерстві внутрішніх справ України. Так, законопроект №6556 пропонує передати МВС частину функцій Міноборони з управління Національною гвардією під час протидії тероризму й виконання бойових завдань у зоні бойових дій, а також значно розширити повноваження Нацгвардії не тільки в зоні АТО, але й на мирній решті території України з можливістю застосовувати сили та зброї. Законопроект пропонує поставити на озброєння Нацгвардії майже всі види озброєння, зокрема важке, а також надати військовослужбовцям Нацгвардії повноваження застосовувати силу та вогнепальну зброю без чітко визначених умов.

Читайте також: Національна гвардія України тепер і в небі. ВІДЕО

Також цей законопроект пропонує наділити Національну гвардію України фактично поліційними повноваженнями з охорони громадського порядку. Ми наполягаємо, що це є неприпустимим, оскільки НГУ першочергово є військовим формуванням, і станом на зараз виконує лише допоміжну для поліції функцію. Більше того – надання можливості складати протоколи про адміністративні правопорушення перетворить НГУ на аналог ППС (Патрульно-постової служби міліції), служби, яка славилась своєю корумпованістю та некомпетентністю щодо забезпечення вуличного правопорядку.

Зауважимо, що законопроект пропонує також наділити Національну гвардію більшим обсягом повноважень, ніж є в Національної поліції. Пропонується, щоб під час мирних зібрань нацгвардійці мали можливість застосовувати силу просто у випадку, коли учасники зібрань "скорочують мінімальну безпечну відстань" між ними. Тобто у випадку, коли учасники зібрань навіть не вчинили правопорушень. Вважаємо, що після Революції гідності внесення таких пропозицій в парламент є неприпустимим!

Ми нагологошуємо, що пропозиції законопроекту №6556 щодо надання МВС і Нацгвардії функції контролю за видобутком корисних копалин, насамперед бурштину, є неприпустимими. Використання Нацгвардії супроти бурштинокопачів призведе до збільшення насилля та великої кількості жертв. Також маємо підозру, що дане нововведення має на меті зміну "кришування" нелегального бізнесу з місцевого на центральне.

Читайте також: Усередині шторму: чому маємо зберігати холодну голову

Таким чином, ми, депутати МФО "Єврооптимісти", вважаємо цей законопроект не лише є обмеженням прав та свобод громадян, а й серйозною загрозою конституційному ладу України. У такий важкий для нашої країни час посягання на права та свободи, шляхом мілітарізації правохоронної діяльності наближує нашу вітчизну до агресорів із Кремля і віддаляє від провідних демократій цивілізованого світу. У країні, де переміг Євромайдан, не може бути такого свавілля над правами людини!

Зазначимо, що невелика частина вдалих норм законопроекту №6556 може бути реалізована у вигляді окремого законопроекту, який ми готові реєструвати разом з авторами законодавчої ініціативи.


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости