MENU

Як словник демонструє, наскільки змінилося наше життя

1602 0

У "Словнику української мови" чудові приклади слововжитку. Крім пояснення на практиці значення слова, вони показують іноді, наскільки все змінилось у нашому житті за якихось 50 років. Ось, наприклад, прикметник "сакраментальний":

Читайте також: Український словник убили разом із творцями, а слова – репресували

"В недалекому майбутньому помре природною смертю сакраментальне запитання: "Мені ніхто не дзвонив? " Автоматична приставка-секретар прийме виклик, коли вас немає вдома ("Наука і життя", 1, 1967, 16)."

Нині можна стверджувати, що відносно 1967 року настало "далеке майбутнє": "приставка-секретар" і стаціонарний телефон померли природною смертю, а крім того, дуже розмилось оце "коли вас немає вдома".

Читайте також: Російське вухо ріжуть смаколики

Тепер найчастіше не відповідають на дзвінки саме вдома: "встановив тихий режим", "дитина спить – не можу розмовляти", "телефон розрядився", "забув телефон у штанах, а штани запхав у шафу" тощо (кожен вигадує свої відмовки). І не прийме "приставка-секретар" виклик, коли ви вдома. Вона померла природною смертю. Слава Богу, ми ще живі. І це по-спражньому сакраментальне знання.

Андрій БОНДАР


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости