MENU

27 років тому студенти здобули Україну

1022 0

Сьогодні, 2 жовтня, в Україні відзначаємо дуже важливу дату – 27-му річницю студентської Революції на граніті – першого успішного ненасильницького політичного протесту проти комуністичної влади в Українській РСР.

2 жовтня 1990 року в Києві на нинішньому Майдані Незалежності студенти розбили наметове містечко й оголосили політичне голодування. Більшість становила молодь із Києва, Львова та Дніпра. На їхню підтримку почали страйкувати студенти майже всіх вищих навчальних закладів Києва, а також учні технікумів, ПТУ і старшокласники. Студентські акції протесту пройшли і в обласних центрах, зокрема Луганську та Львові, утім, вони були не такими масовими.

Учасники голодування висунули до влади політичні вимоги, серед яких головними були:

– відставка голови Ради міністрів УРСР Віталія Масола;

Читайте також: 25 років тому почалася Революція на граніті. ФОТО

– відмова республіканського керівництва від підписання нового Союзного договору;

– відбування юнаками з України військової служби за межами республіки лише на добровільних засадах;

– передача місцевим органам влади майна КПРС і ВЛКСМ на території України;

– перевибори Верховної Ради УРСР тощо.

Революція на граніті перемогла, і влада виконала більшість вимог студентів. Це було щось неймовірне, оскільки влада належала навіть не злочинному режиму Януковича, а була в руках жорсткої радянської номенклатури.

Читайте також: Лідерів Революції на граніті слід відзначити державними нагородами – Кіпіані

Після цього студенти не були пасивними, вони відіграли ключову роль у Помаранчевій революції та Революції гідності: першими йшли на Майдан, першими розносили інформацію, першими йшли під кулі, а потім і на війну. Сміливістю та завзятістю української молоді не можна не захоплюватись. Проте є одна помилка, яку робило кожне покоління студентства – вони ніколи не доводили справу до кінця, не контролювали нову владу та не примушували її слідувати обіцянкам; влада, що прийшла їхніми зусиллями, одразу ж про них забувала.

Але про їхні геройські вчинки потрібно пам’ятати і наслідувати їх. І наступного разу, якщо такий трапиться, не забувати про одвічну помилку кожного покоління студентів-революціонерів…

Разом ми в силах змінити все!

Олексій ЗАХАРЧЕНКО


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости