MENU

Україна приєдналася до єдиного цифрового ринку ЄС

933 0

Електронні довірчі послуги простими словами. Або як Україна приєдналася до єдиного цифрового ринку ЄС.

У Європейському союзі 2014 року було прийнято рішення створити єдиний цифровий ринок. Для цього ухвалено директиву 910/2014 "Щодо електронної ідентифікації та довірчих послуг для цілей електронних транзакцій на внутрішньому ринку".

Сьогодні, 5 жовтня, Україна першою зі Східного партнерства гармонізувала своє законодавство в цій сфері. Що це нам дає?

Читайте також: Східне партнерство: потреба перезавантаження

Перше, українські підприємства отримують можливість підписувати електронні договори з компаніями зі країн-учасниць Світової організації торгівлі. До побачення, пересилко макулатури через DHL.

Друге, згідно зі статтею 14 директиви, Україна має змогу почати перемовини про взаємне визнання електронних довірчих послуг. З українським електронним підписом через планшет можна буде підписувати угоди в Європі. Як купувати будинок на Французькій Рив'єрі, так і подавати документи в магістратуру в європейський університет. Вже не кажучи про можливість доступу до цифрового ринку обсягом у десятки мільярдів євро.

Читайте також: Виклики Угоди про асоціацію з ЄС для України

Третє, значно спроститься та стане доступнішим електронний документообіг. Українські компанії також зможуть усі свої домовленості перевести в електронний формат.

Четверте, закон дає підґрунтя для активного запровадження Mobile ID та Bank ID. Це повторення передового скандинавського досвіду. Як українські банки, так і мобільні оператори вже давно готові до цього.

П’яте, звичайно, попереду ще багато робити. І при цьому безповоротний початок уже покладено.

Олексій МУШАК


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости