MENU

Звідки береться "крепатура" і як зменшити біль у м’язах, поради фітнес-тренера

1645 0

Спробуйте згадати своє перше в житті тренування. Які вправи ви виконували, яка музика грала, скільки часу провели у залі? Не впевнена, що вам вдасться пригадати ці деталі, але ранок наступного дня пам’ятає, напевно, кожен. Бо все тіло просто безбожно боліло.

Читайте також: Три помилки у спорті, які заважають отримати стрункі форми

«Крепатура» – результат нетипового навантаження на м’язи, через яке виникли мікротравми м’язових волокон. Вони необхідні для так званої суперкомпенсації (збільшення кількості міофібрил – скоротливих волокон, а разом із тим – сили й об’єму волокна), коли ваша ціль – набір маси. І якщо після силових тренувань вас ніколи нічого не болить, пора трішки збільшити навантаження. Бо в іншому разі сідниці, біцепс чи ноги так і не виростуть.

Але є й інша сторона медалі. «Крепатура» не повинна бути метою тренування. Бо якщо вас постійно болять м’язи, це означає, що вони не встигають відновлюватися, а отже і рости. В такому разі вам грозить перетренованість, а це точно не дасть позитивних результатів.

Читайте також: Спорт и иммунитет: главное не перестараться

Як зменшити біль у м’язах? Розтягуйте їх між підходами та після тренувань, їжте достатньо білкових продуктів та вчасно лягайте спати. Бо яким ефективним не було б ваше тренування, без повноцінного відпочинку воно нічого не вартує.

Уляна ДЕПУТОВИЧ


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости