MENU

Розвитку економіки в Україні насправді заважає дві речі

1089 0

Як Україні стати успішною? Сьогодні є декілька популярних ідей. І жодна з них не спрацює.

1. Багато людей вважає, що ми бідні через корупцію. Коли корупції не буде і перестануть красти державні гроші, ми станемо багатими.

2. Друга ідея - держава має підтримати і захистити вітчізняного виробника. Це запустить промисловість (і не тільки) і створить робочі місця.

3. Наступний підхід - потрібно створити умови для іноземних інвестицій. Інвестиції забезпечать економічне зростання.

4. Ще одна популярна ідея - зменшити податки і державне регулювання. Тоді бізнесу стане легше.

Читайте також: За яких умов малому бізнесу в Україні – бути

Кожна з цих ідей - різновид популізму, який пропонує просте рішення для складної проблеми.

Справді, боротьба з корупцією критично важлива. Але відсутність корупції не означає автоматичне зростання ВВП. Державні гроші можна витрачати чесно, без корупції, але дуже неефективно.

Захист вітчізняного виробника - гарна теоретична ідея. Але на практиці це буде захист прибутків власників українських компаній з доступом до політиків за рахунок власників інших компаній, платників податків та українських працівників.

Дійсно, захист від іноземних компаній означає менше іноземних інвестицій, менше робочих місць в цих іноземних компаніях, і менше податків для держави тому що іноземні компанії є більш прозорими, ефективними, та законо-слухняними. А якщо це не так - і є галузь чи окремі українські компанії які є більше ефективними та привабливими для клієнтів, інвесторів, та працівнікив ніж іноземні, то вони і так виграють в конкурентній боротьбі. (Є виключення - підтимка експорту, якщо інші країни захищають свої ринки чи підтримують своїх експортерів).

Створення умов для іноземних інвестицій - теж гарна ідея. Але що це означає конкретно? На мою думку - захист прав власності, припинення свавілля правоохоронних органів, розмежування політики і бізнесу. До цього в Україні ще дуже далеко.

Про зменшення податків говорять вже 25 років. Але насправді всі хто можуть сидять на ФОПах з мінімальним податковим навантаженням. Згоден, що з дерегуляцією є проблема, але невпевнений що це критична проблема.

Що насправді заважає розвитку економіки в Україні?

Дві речі: а) багато людей з реальною владою є тупими неосвіченими та дуже самовпевненими. Вони просто приймають дуже погані рішення чи не приймають їх взагалі.

Читайте також: 7 помилок, через які ми втрачаємо гроші 

б) немає поваги до необхідності виконання даних обіцянок. Посітйні спроби обудрити своїх партнерів, кинути, обіграти. В таких умовах не буде довіри, а відсутність довіри означає відсутність бізнесу.

Що можна зробити? Секрет простий, але його важко впровадити. Освіта, кадровий відбір, і просування людей по ієрархії влади за ознаками їх професіоналізму, а не лояльності. Про простому, потрібно дати можливість приймати рішення розумним людям.

Тимофей МИЛОВАНОВ


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости