MENU

Покрова Пресвятої Богородиці 2017: прикмети, традиції, історія

1836 0

Сьогодні Покров Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії - гарне осіннє свято, про дату, історію та традиції якого розповімо у цїй статті.


Покрова 2017 – якого числа і в який день святкується


Щороку 14 жовтня всі православні віруючі відзначають велике свято - Покрову Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії. У 2017 році цей день випадає на суботу.


Покрова Пресвятої Богородиці – історія свята


Це головне осіннє християнське свято, історія якого бере початок з подій далекого 910 року в Константинополі.

Під час всеношної молитви серед віруючих у храмі перебували св. Андрій Блаженний і його учень Єпіфаній, яким явилася Пресвята Богородиця, що пливла у повітрі в ясному небесному сяйві в оточенні ангелів і святих. Разом із Богородицею вони побачили Іоанна Хрестителя та Івана Богослова.

Читайте також: Синоптик: На Покрову – дощ та похолодання, з понеділка – бабине літо

Богоматір помолилася разом із віруючими, після чого зняла зі своєї голови блискуче покривало, яскравіше за сонячні промені, і простягнула над усіма людьми, що перебували в церкві. Тим самим Покров Богородиці захистив їх від ворогів видимих ​​і невидимих.

Дивовижне явище Пресвятої Богородиці з покровом у руках підбадьорило греків і додало їм сил у тяжкій боротьбі проти сарацинів, в якій вони здобули перемогу, і місто було врятовано від ворогів.

На Русі свято Покров Божої Матері було встановлене за князя Андрія Боголюбського приблизно в 1164 році. Також храми на честь Покрова Божої Матері почали будуватися в XII столітті.

В Україні щорічно 14 жовтня відзначається День українського козацтва, приурочений до свята Покрови Пресвятої Богородиці. А з 2015 року цей день став ще й офіційним вихідним на честь святкування Дня захисника України.


Покрова 2017 - прикмети і традиції свята


  • Сама назва "Покрова" пов'язана з першим осіннім снігом, що вкриває землю, бо саме з ним порівнюють сяюче білосніжне покривало Богородиці.
  • Свято Покрови завжди асоціювався з покриттям голови весільною фатою і вважалося сприятливим для початку весільного сезону.
  • Народна прикмета свідчить: чим більше снігу на Покрову, тим більше весіль відбудеться цього року.
  • У цей день дівчата ходили до церкви поставити свічки перед іконою Покрови Богородиці і помолитися, щоб Господь послав їм гарних наречених і вдалого заміжжя. "Мати-Покрівонько, покрий Матір сиру Землю і мене молоду".
  • Після цього свята народні гуляння та вечірні дівочі посиденьки переходили з вулиці в будинок, починалася підготовка до осінніх весіль, а також проводили ворожіння на судженого, на стать дитини, на своє майбутнє.
  • Слов'янські народи здавна відзначають свято Покрови як зустріч Осені з Зимою. "На Покрову до обіду осінь, а по обіді Зима".
  • "На Покрову земля снігом покривається, морозом одягається". За народними прикметами, на Покрову починаються морози, а тому до цього дня припинялися всі роботи в полі, худобу ставили на зиму в стійла, утеплювали житло, починали топити в будинках.

Читайте також: День захисника України: чим особливе це свято


Покрова 2017 – звичаї, чого не можна робити у це свято


Як і у будь-яке релігійне свято, на Покрову Пресвятої Богородиці не можна виконувати серйозну господарську роботу, а також багато домашніх обов'язків: будувати, копати, прибирати, прати, шити, в'язати, прасувати. Також на Покрову не можна позичати гроші.

Бажано всією сім'єю піти до церкви, поставити свічки, помолитися і попросити Богородицю про заступництво.

tochka.net


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини