MENU

Про що варто забути в Facebook і до чого прагнути

1264 0

Кожного дня, заходячи на стрічку новин у Facebook, я засмучуюся. Багато людей репостять, думаючи, що таким чином допомагають благодійним фондам, притулкам тварин чи іншим хорошим ініціативам, пише у своєму блозі на "Новому часі" медіаконсультант Роман Повзик. Але під їхніми дописами зазвичай тиша.

Соцмережі розроблені таким чином, що заохочують користувачів створювати  унікальний контент. Вони не люблять скопійований текст, взяту з Google картинку чи відео, яке неодноразово заливалося на інші сторінки.

Але ще більше вони не люблять репости.

Кожен репост – це підвищення рейтингу сторінки, інформацію якої ви поширюєте. Але рейтинг своєї сторінки ви, скоріше за все, знижуєте. Ви не докладаєте зусиль до створення контенту – просто ділитеся чужою інформацією.

1. Якщо ви не генеруєте унікальний контент, не розраховуйте на хороше охоплення допису.

Алгоритми соцмереж показують нам найцікавіше з того, що є у нашій стрічці новин. Це потрібно, щоб ми частіше повертатися сюди.

Якби соцмережі показували новини всіх, на кого ви підписані, це був би масив зі здебільшого нецікавих постів. Ну, правда, чи потрібно вам знати щось про життя викладача з іншої області, з яким ви п’ять років тому познайомилися на конференції?

Репости – один з найнеулюбленіших типів контенту для соцмереж. Якщо ви не докладаєте зусиль до створення контенту, то й соцмережа покаже його дуже обмеженій кількості людей. Це стосується зокрема і переадресації дописів із Instagram чи "Вконтакте".

2. Хочете допомогти підняти охоплення чужого допису – коментуйте його і створіть дискусію.

Найцінніша валюта охоплення у Facebook – коментарі. Нас стимулюють до дискусій. Якщо допис обговорюють, сперечаються, – він цікавий.

Тому прокоментуйте, замість зробити репост, щоб допомогти поширити інформацію. А ще краще – дискутуйте. Що більше коментарів отримає пост – то більше людей його побачать.

Читайте також: Мій фейсбук – моя фортеця. Чи все ж маленьке ґетто?

3. Хочете розповісти про щось друзям – напишіть власний допис.

Це складно для людей, які звикли просто читати і спостерігати за іншими. Але час виходити з мушлі й учитися створювати контент.

Соцмережі дають голос кожному. І його варто використовувати як для себе, так і для добрих справ у громаді.

Не бійтеся, що ви недостатньо добре пишете чи ваші світлини низької якості у порівнянні з топовими блогерами. Вчіться. Головне – щоб у голові друзів текст звучав вашим голосом, щоб за ним стояли ваші емоції та стилістика. Щирість відчутна навіть через монітор.

4. Будьте першоджерелом, а не передавачем новини.

Цінність особистої сторінки у Facebook визначається тим, наскільки ви цікаві для друзів і підписників. Скільки б коштів у вас не було – їх неможливо використати на рекламу особистої сторінки. Хіба що закупити фейкових підписників.

Тому на момент реєстрації усі рівні для Facebook. І лише від ваших дій та контенту залежатиме, наскільки цікавою стане сторінка для користувачів. Ще жоден блогер не став відомим через репости.

5. Сторінка у соцмережах – уже маленьке ЗМІ.

Час, коли засоби масової інформації мали беззаперечний вплив, минає. Тепер топ-політикам не обов’язково звертатися до телебачення, онлайн-видань чи газет, щоб поширити заяву: вони можуть просто це опублікувати і отримувати миттєву реакцію.

Кожна людина, реєструючись у Facebook і додаючи кількох друзів, стає для них маленьким ЗМІ. Вона може створювати контент, який ці люди споживатимуть зі стрічки новин. Це накладає додаткову відповідальність щодо перевірки фактажу, але це й демократизує інформаційне поле, руйнуючи монополію класичних ЗМІ.

Кожна організація й людина має займатися не лише інформуванням, а й комунікацією. Але для початку потрібно подолати себе і створювати свої новини.

Читайте також: Сім фактів про український фейсбук

6. Зрозумійте, навіщо вам конкретний репост.

Люди діляться контентом на своїй сторінці з кількох причин. По-перше, щоб не загубити корисне. Але для цього є закладки у браузері і сервіси типу Pocket для відкладеного читання.

По-друге, щоб поділитися з друзями цікавим. Але алгоритми соцмереж покажуть це невеликій кількості друзів. І більшість із них не дізнається про ваші наміри.

По-третє, люди хочуть, щоб їх сприймали краще. Тому репостять навчальний контент, дописи про набір на професійні курси, зазвичай не реєструючись на них. Але якщо є мета створити образ фахівця, то будьте ним і пишіть самі про роботу, проекти та успіхи. Ефект буде набагато кращий.

По-четверте, якщо ви любите спільноту чи людину, пости якої поширюєте, і хочете, щоб про них якомога більше знали. Тоді краще скористайтеся інструментом коментарів, які цінніші, ніж ваші репости, і не погіршують рейтинг вашої сторінки.

7. Сторінка, на якій є суто репости, створює образ людини, у якої немає власної думки.

Якщо ви хочете, щоб вас поважали і сприймали за цікаву людину – забудьте про репости. Покажіть, що здатні самостійно мислити і давати людям цінність. Ви можете бути цікавим та корисним. Якщо ваші пости будуть такими – у вас завжди буде цікава сторінка з активними обговореннями друзів та підписників.

***

Я майже щотижня читаю по два тренінги щодо Facebook для різних аудиторій: починаючи від чиновників місцевої облдержадміністрації і закінчуючи бібліотекарями. І найважче з усього – переконати їх, що вони можуть зробити себе місцевими лідерами громадської думки. Люди, які багато років жили з думкою "краще не висовуватися", так само поводять себе і у соцмережах.

Це треба ламати. Впевнений, від активної медійної роботи не лише з’являться нові лідери думок. Люди стануть набагато сміливіші й впевненіші в собі, робитимуть більш амбітні проекти.

Смартфон – неймовірної сили інструмент. Треба лише трохи відваги використовувати його можливості на повну.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини