MENU

Кардіохірург: Чому я не ходжу знімати стрес у спортзал чи на стадіон

3620 0

На нас звідусіль сиплються поради про те, що кращий спосіб вийти зі стресу – спорт, подорожі чи якась улюблена справа. Не думаю, що це дійсно спрацьовує. Тут потрібні інші "ліки". Кардіохірург, керівник Центру кардіохірургічної допомоги медичної мережі "Добробут" Олександр Бабляк поділився власними секретами боротьби зі стресами.

Минулого року Міністерство праці США спільно з американським проектом O'NET провели цікаве дослідження – визначили найбільш стресові професії сучасності. Хірурги в цьому рейтингу "набрали" 96 балів зі 100 (у пілотів пасажирських літаків – 95). Тільки не подумайте, що захвалююся, це я до того, що у плані боротьби зі стресом хірурги – якщо й не експерти, то принаймні спеціалісти з досвідом. І можливо, комусь цей досвід стане в нагоді.

Читайте також: Чому нам важко впоратись з навколишнім негативом

Скажу чесно, трапляються ситуації, коли не допомагає нічого. І тоді я грузну у стресі, хоча добре усвідомлюю неконструктивність і шкоду цього процесу. Але нічого не можу вдіяти. Утім, у більшості випадків мені вдається втримати рівновагу. І допомагають це зробити не фітнес у спортзалі, не лижі в Карпатах, не рибалка, гриби чи відпустка на морі.

Допомагає ціль, заради якої ти живеш і робиш те, що робиш, і допомагають нові завдання, яких ти собі наставив.

Коли є план на майбутнє і коли ти знаєш, до чого прагнеш, ти стаєш куди стійкішим до стресів. Якщо в тебе є мета, вона налаштовує на продуктивні роздуми, змушує рухатися вперед і працювати, не дозволяє зануритися з головою у переживання.

Я не маю на увазі неодмінно якусь глобальну мрію всього життя. Тим більше, як жартують, часто людина з маленького бажання, яке можна здійснити за тиждень, спромагається зробити мрію всього життя і витрачає сили на те, щоб мріяти, замість того щоб виконати задумане. Я говорю про цілком конкретні реальні плани.

Читайте також: Як протистояти старості

Живіть майбутніми справами, прагніть у майбутнє, а не копирсайтеся у сьогоднішніх невдачах – і стресу у вашому житті однозначно стане менше. А той який залишиться, переживатиметься набагато легше.

Між іншим, усім своїм пацієнтам перед операцією ми з моїми колегами радимо менше зосереджуватися на самій операції та своїх страхах, а сміливо й масштабно планувати майбутнє: найближче і відділене. Ці заціпки в майбутньому дуже добре відволікають від концентрації на стресовій ситуації в сьогоденні. Перевірено тисячами пацієнтів!

А що ж, спитаєте, робити зі спортом, лижами, Карпатами і морем? Ходити, бігати, їздити! Але в моєму розумінні то не ліки від стресу, то інструменти, які допомагають повноцінно жити і відчувати радість життя. Головна ж роль у боротьбі зі стресом – у свідомості. А вона керується насамперед якимось нашими планами на майбутнє, спонукаючи людину рухатися вперед. І підказує шляхи: от тобі слід зробити те і те (піти в спортзал, поїхати на лижі), бо так треба твоєму організму, твоєму тілу. Але попереду завжди йде голова.

Олександр БАБЛЯК, для UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини