MENU

“Безкоштовної медицини”, обіцяної МОЗом, вистачить не для всіх, – Богомолець

3476 0

Чиновники МОЗ, які по всіх телеканалах обіцяють людям вже в наступному році повністю безкоштовну медицину, не згадують про те, що для більшості пацієнтів після псевдореформ грошей на лікування не вистачить. “Безкоштовною” медицина буде лише для обраних.

Достатньо подивитися проект бюджету, щоб зрозуміти – влада вирішила не обтяжувати себе реальними витратами на охорону здоров’я українців.

Читайте також: Що таке совок на прикладі безкоштовної медицини

Передбаченими видатками потреба населення у життєво необхідних лікарських засобах та медичних виробах покриватиметься для лікування онкохворих дорослих – на 28,5%; хворих із серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями – на 30,2%. Власне ці дві групи хвороб спричиняють понад 80% перед вчасної смертності українців працездатного віку.

Лікарські засоби та медичні вироби для лікування онкохворих дітей профінансують на 66,6%, для хворих нефрологічного профілю – на 43,5% і так за багатьма іншими програмами в охороні здоров’я, що фінансуються з державного бюджету. А що будуть робити інші?

Крім того, видатки на придбання лікарських засобів, і виробів медичного призначення для забезпечення розвитку донорства крові та її компонентів – покриватимуть потребу лише на 20,8%. І це в умовах ведення бойових дій на сході країни.

Видатки на лікування громадян України за кордоном майже вдвічі менші за реальну потребу — 389,9 млн. грн. при потребі 692,3 млн. грн. Що робити тим, кого пролікувати в Україні неможливо і на кого не передбачено кошти на лікування?

Читайте також: Українській "медреформі" дуже зраділи за кордоном: Польща почала переманювати українських лікарів до себе

Всі ці ганебні цифри стали результатом антинародної політики, яка проводиться владою у медичній сфері. З кожним роком медицина для хворих людей стає все більш недоступною і недосяжною.

Адже проект бюджету, сформований Міністерством і запропонований парламенту, передбачає рівень витрат на всю охорону здоров'я в розмірі лише 3,5% від ВВП при тому, що тільки для забезпечення програми державних гарантій без інших програм в охороні здоров’я потрібні видатки в розмірі як мінімум 5% від ВВП.

На жаль, МОЗ не робить жодних кроків для порятунку ситуації. Тому вже найближчими днями я буду наполягати на винесенні на розгляд парламенту законопроектів №№ 4981, 4981-1 та 4981-2 про впровадження в Україні обов’язкового медичного страхування.

Читайте також: Боротьба за медичну реформу

Ці законопроекти, які мали би бути розглянутими задовго до прийняття “медреформи”, вже багато місяців знаходяться без розгляду і свідомо гальмуються групами бізнес-лобістів у парламенті. Далі чекати вже неможливо, інакше вже в наступному році ми зіткнемося з надзвичайно важкою кризою в медичній сфері, яка може завершитися її повним колапсом.

Ольга БОГОМОЛЕЦЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини