MENU

Роботу в напрямку декомунізації не завершено

2268 0

"Відкритий лист громадськості Києва до Київського міського голови та депутатів Київської міської ради з приводу перейменування вулиць міста"

На засіданні Київської міської ради 12 жовтня 2017 року трапилися події, які засвідчили, що деякі депутати, у тому числі і значна частина депутатів фракції "Солідарність", вирішили заблокувати здійснення топонімічних змін та виконання Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" у столиці.

Зокрема, депутати Київради зірвали затвердження цілої низки пропозицій про перейменування вулиць, провулків, проспектів і бульварів, назви яких підпадають під положення згаданого закону і мають бути змінені. Серед таких — пропозиції перейменування вулиць Петровського, Семашка, Генерала Наумова, проспекту Героїв Сталінграда та інших об’єктів, які є символікою доби панування КПРС. Усе закінчилося блокуванням трибуни і зривом засідання.

За останні роки КМДА і Київрада зробили багато для втілення в життя "декомунізаційного" закону і надання українській столиці українського обличчя. Але роботу у місті у цьому напрямку досі не завершено!

Ми висловлюємо свою незгоду і обурення такою непослідовною та недержавницькою позицією депутатів Київради і нагадуємо, що невиконання закону про "декомунізацію" тягне за собою відповідальність згідно із українським законодавством.

Читайте також: Останній київський Ленін: символізм у чистому вигляді. ФОТО

Окрім того, київська громадськість висловлює своє обурення тим, що міська рада столиці не спромоглася увічнити в міській топоніміці таких визначних діячів українського визвольного руху як Микола Міхновський та Людмила Фоя.

У 2017 році Україна відзначає 100 років від початку Української революції 1917 року, одним з основних натхненників якої був саме Микола Міхновський – батько ідеї новітньої української державності.

Також у 2017 році Україна на державному рівні відзначає 75 річницю створення УПА, легендарною розвідницею якої була Людмила Фоя, чиє життя безпосередньо пов’язане із Києвом.

Пропозиції перейменувань на честь Миколи Міхновського і Людмили Фої, як і всі інші топонімічні пропозиції, що розглядалися на засіданні Київради 12 жовтня, пройшли усі необхідні формальні процедури і були підтримані переконливою більшістю киян, що взяли участь у відповідних громадських обговореннях.

Ганебно, що у рік, коли Україна відзначає ювілеї настільки важливих подій національної історії, Київрада не просто гальмує "декомунізацію" столиці та наповнення столичного публічного простору українським змістом, а навіть відверто ігнорує волю киян, які однозначно висловилися на користь таких перейменувань.

Ми заявляємо про свою готовність рішуче відстоювати подальші зміни у рамках очищення публічного простору міста від решток колоніального періоду і спадщини злочинного комуністичного режиму.

Ми закликаємо депутатів Київської міської ради виконати вимоги українського законодавства, продовжити очищення столиці від топонімічного колоніального спадку і нарешті реалізувати волю киян, підтримавши усі пропозиції перейменувань, які містяться в багатостраждальному проекті рішення Київської міської ради №08/231-4799 від 05.12.2016 “Про перейменування проспекту, бульварів, вулиць, провулків, уточнення назв та повернення історичної назви у місті Києві”.

Раніше керівництво міста та депутати Київради не раз демонстрували державницьку позицію. Сподіваємось, що і цього разу депутати ухвалять рішення на користь України і на користь майбутнього, а не в догоду минулому та дріб’язковим політичним інтересам.

Сергій ОСНАЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини