MENU

"Зупинка" НКРЕКП: саботаж чи блокада

1475 0

Вже котрий день із здивуванням спостерігаю за безуспішними спробами НКРЕКП зібрати кворум і нарешті провести засідання та вирішити хоча би частину проблемних питань на ринку.

Таких, як тарифи, розрахунки, зрештою нове законодавство по ринку електроенергії.

Засідання "регулятора" зривається через відсутність кворуму внаслідок виходу на "лікарняний" члена комісії Бориса Циганенко. На даний момент комісія складається з семи осіб, але реальна чисельність - тільки четверо (Дмитро Вовк, Руслан Машляківскій, Вікторія Морозова і Борис Циганенко).

Проблема навколо НКРЕКП – майже як традиційний сніг в Україні. Його всі чекають, але він все одно випадає зненацька і як наслідок усе навколо завалене снігом, транспорт стоїть у багатокілометрових заторах і аварії на кожному кроці. Про кризову ситуацію в НКРЕКП знали давно. І попереджали не один раз.

Читайте також: Уряд бере кредит для Ахметова, а платитимемо всі ми через підвищення тарифу на електрику

Більше того, очікувано негативну роль зіграв політичний фактор. Адже малоймовірним є "збіг обставин", що у період, коли кожен голос відіграє вирішальну роль, один із членів несподівано втратив працездатність. Проте, якщо поглянути на того, хто став "найслабшим ланцюжком", то все відразу стане зрозуміло. І також стане зрозуміло, що саме від політичних конфліктів сьогодні залежна НКРЕКП.

Член комісії Борис Циганенко до призначення на державну службу очолював компанію Костянтина Григоришина Енерджі Консалтинг. Безумовно, що сумніватися у тому, що людина може захворіти – не варто. Але коли це стається у доволі складний час для НКРЕКП та може вплинути на роботу енергосистеми в цілому, то це мимоволі викликає сумнів і закрадаються думки, що це "ж-ж-ж" не спроста. Особливо якщо поглянути на конфліктні відносини Григоришина з президентом Порошенком. Та й якщо згадати про борги Луганського енергетичного об’єднання (належить Григоришину) перед енергоринком на суму більше 5 млрд грн, то питань виникає іще більше. Напрошується висновок, що робота НКРЕКП фактично штучно заблокована або ж навіть саботується.

За наявною інформацією формальний діагноз Бориса Циганенко пов’язаний із "хворобою серця" і такий серйозний "лікарняний" може затягнутися на кілька місяців. Фактично це означає абсолютну втрату дієздатності НКРЕКП на період "захворювання" Циганенко. Це потягне за собою зрив передбачених стратегічно важливих рішень для ПЕК і країни. Також це приведе до фінансового колапсу енергетики в зимовий період. Адже без кворуму НКРЕКП не зможе проводити розрахунки, не може приймати вторинне законодавство про новий ринок електроенергії. Словом, НКРЕКП також "захворіє", але із набагато серйознішими наслідками – це називається "параліч" опалювального сезону і процесу впровадження нового ринку електроенергії.

Читайте також: Нардеп: Готуймося до нового "Роттердам+"

І я вже мовчу взагалі про міжнародні наслідки від хвороби одного члена НКРЕКП – непрогнозована негативна реакція Енергетичного співтовариства та Єврокомісії, які вже давно чекають дієвої НКРЕКП.

Перед владою буде зараз гостро стояти питання відновлення діяльності НКРЕКП. Прем’єр Володимир Гройсман, хоча це і не є його прямою компетенцією, але вже також заявив про необхідність вирішення проблеми "регулятора".

За нинішніх умов можна говорити про внесення змін до закону про "регулятора" і перенести встановлені терміни ротації для діючих 4 членів НКРЕКП. Тоді "регулятор" зможе приймати необхідні рішення у складі 4 членів комісії. Але один з членів НКРЕКП не буде ходити на роботу.

Іще одне рішення може стосуватися зменшення необхідного кворуму для прийняття рішень "регулятором" до обрання нових членів НКРЕКП.

Це означатиме, що "регулятор" зможе приймати необхідні рішення лише у складі 2 членів НКРЕКП, які залишаться – Дмитро Вовк і Руслан Машляківський. Але у такому випадку відразу виникнуть питання об’єктивності та неупередженості при ухваленні рішень. Зрештою, українська історія знає багато прикладів, коли навіть народні депутати приходили на милицях, хворі, після операцій (востаннє так прийшов депутат Мосійчук) та голосували при необхідності зібрати необхідних 226 голосів.

Юрій КОРОЛЬЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини