MENU

Як правильно відпочивати під час робочого дня

2786 0

Коли вам знову захочеться перехитрити людську природу і обігнати колег, працюючи без перерви, згадайте, що так ви перехитрите тільки себе.

Ми завжди в курсі, скільки заряду залишилося на нашому смартфоні або ноутбуці, але часто не встигаємо стежити за тим, скільки ресурсу залишилося у нашого мозку. Та й стратегії, які ми застосовуємо до свого організму, щоб домогтися успіху, часом підходять більше для електронного гаджета, ніж для людського тіла і свідомості.

На жаль, як і більшість трудоголіків, ми в Art2Hire любимо попрацювати про запас— виконати всі завдання за один присід, тішачи себе надією виспатися потім або потім відпочити довше. Що само собою є ілюзією — ми не роботи, ми потребуємо перерв, щоб підтримувати працездатність на оптимальному рівні.

Читайте також: 11 помилок, які заважають розумним людям досягнути успіху

Але чи всі перерви однаково корисні? Давайте розберемося разом.

Психологи останнім часом почали активно вивчати найефективніші способи відпочити під час робочого дня. І, виявилося, розподілити зусилля, щоб залишатися найкращою версією себе протягом усього дня — це ціла стратегія. У своїй команді ми протестували різні підходи і виділили чотири головні принципи правильної перерви:

1. Повне відключення

Не так просто взяти і розслабитися. Особливо коли ви втомилися. Парадоксально, але до розслаблення потрібно докласти зусиль. Коли мозок вже "набрав обертів", хочеться витратити перерву "з користю": нарешті вибрати і замовити новий чайник, ознайомитися зі світовими новинами. Але так ми тільки шкодимо собі. Думати, що змінивши читання звітів на читання статей щодо розвитку, ви відпочинете, наївно. Будь-які дії, що вимагають ментальної напруги і включення сили волі – поганий спосіб витратити перерву. Ви тільки більше втомитеся.

Уявіть, що ви кіт. Потягніться, помрійте, погуляйте, сходіть по каву, попліткувати з колегами про щось необтяжливе. Повірте, прагнення заповнити весь свій час корисними заняттями – ваш ворог.

2. Відставити смартфони

Поспілкуйтеся трохи з людьми, а не їх аватарами в месенджерах. Дослідження, проведене в Південній Кореї, показало, що в перерву краще відпочивати і від роботи, і від смартфона, якщо не хочете заслужити емоційне виснаження ближче до вечора.

Читайте також: Що робити, коли є ціль, але немає мотивації?

Згідно з популярною теорією, наша сила волі і концентрація – вичерпні ресурси. Використовуючи їх в одному виді активності, ми неминуче залишаємо менше на інший вид. А там недалеко і до самопримусу, що відбирає будь-яку радість від процесу. Тож присвятіть час дурним балачкам, розслабтеся.

3. Часто і потроху

З перервами, як і з дієтичним харчуванням — краще часто і потроху. Не чекайте "голоду", інакше просто ризикуєте "зірватися". Згідно з дослідженнями, найкращий час зробити перерву — не тоді, коли ви вже видихалися, а коли ще не встигли втомитися. Таке перезавантаження буде куди ефективніше і допоможе тримати енергію на високому рівні. Наприклад, ранкові перерви працюють краще післяполудневих.

Саме коли дедлайн наступає на п'яти і здається, що потрібно прикувати себе до робочого місця, просто необхідно взяти паузу. Чим більш насичений і відповідальний день вам випаде, тим серйозніше потрібно задуматися, коли ви виділите час для перезавантаження.

Читайте також: Лучшая мотивирующая фраза длиной всего в 3 слова

Якщо ви робите перерви регулярно, вам вистачить всього кілька хвилин, щоб відновитися. А ось якщо ви довго відмовляли собі у відпочинку, вам і години може бути мало. Як бачите, мало робочої дисципліни, потрібна і дисципліна відпочинку.

4. Геть з офісу

Вийти на вулицю здається непростою справою як для фрілансера, так і для офісного працівника. Першому, на жаль, часом потрібно для початку хоча б переодягнути піжамні штани. Але ніщо не зрівняється за рівнем перезарядки з прогулянкою на свіжому повітрі. Навіть до кіоску з кавою і назад. Звичайно, оптимально було б випити цю каву в парку або, принаймні, далеко від автостради. Але будь-яка, повторюю, будь-яка вилазка на вулицю буде винагороджена припливом енергії.

Словом, коли наступного разу вам захочеться перехитрити людську природу і обігнати колег, працюючи без перерви, згадайте, що так ви перехитрите тільки самого себе. Киньте все і виходите на прогулянку! Добре працює той, хто добре відпочиває.

Татяна МЕЛІКОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини