MENU

Україна має повернутися до державного регулювання цін, – нардеп

2078 0

Стрімке зубожіння мільйонів людей та збагачення купки олігархів призвело до розколу в суспільстві. З кожним днем розшарування поглиблюється, і до всіх наших проблем додалася ще одна: класова.

Не може бути єдиним народ та сильною держава, якщо її роздирають внутрішні протиріччя, а більшість людей ледве зводять кінці з кінцями. Тому держава має вжити негайних заходів з відновлення балансу та захисту малозабезпечених верств населення. 

Перш за все, це стосується обмеження надприбутків виробників продуктів та роздрібних мереж, що цю продукцію реалізують населенню. Держава повинна повернути граничну торговельну надбавку для товарів першої необхідності та захистити наш народ від постійного зростання цін.

Нагадаю, що держрегулювання цін вже діяло в Україні та регламентувалося постановами минулих урядів від 1996 та 2007 років. Ці постанови забороняли торговельні надбавки вище 15% на соціально значиму продовольчу продукцію.

Читайте також: Досягнення команди Порошенка. Українці переходять на неякісні продукти харчування

До такої продукції відносилися борошно, хліб простої рецептури, макаронні вироби вітчизняного виробництва з нетвердих сортів пшениці, крупи, цукор, яловичина, свинина з кістками, м'ясо птиці в тушках, ковбаси варені 1 сорту, молоко жирністю 2,5%, сметана жирністю 20%, масло вершкове жирністю 72%, сир жирністю 9%, яйця курячі, олія.

Але раптом влітку цього року чинний уряд скасував для виробників зобов'язання декларувати ціни на продовольчу продукцію, а також обґрунтовувати Держспоживслужбі необхідність їхньої зміни.

Таким чином був ліквідований запобіжник від неконтрольованого зростання цін. І тепер ніхто і ніщо не обмежує апетити бізнесменів: вони можуть працювати з рентабельністю 100%, 500%, 1000%, а оплачувати це свято життя для багатих будуть прості люди.

Всі нормальні держави піклуються про соціальний спокій та підтримують своїх громадян.

В Європі уряд допомагає виробникам та знижує ціни на продукти харчування для всіх категорій громадян. У США – вільний ринок та ціноутворення, але найбіднішим верствам продукти видаються через продуктові картки. Це звичайна банківська картка, гроші з якої можна витратити лише на харчі. За 2016 рік американцям таким чином роздали продуктів на 70 мільярдів доларів.

Читайте також: Скасування держрегулювання цін на продукти: плюси і мінуси

І тільки в нас держава не надає малозабезпеченим жодного захисту – вільний ринок без жодних запобіжників, дикий капіталізм 19 століття.

Наближається зима, експерти прогнозують падіння курсу гривні. Це означає черговий виток інфляції та зростання цін на соціально значиму продукцію. Все менше родин отримуватимуть якісне харчування, а медикам додасться роботи.

Здоров'я нації значною мірою залежить від того, як ця нація харчується. Якщо в раціоні українців не вистачає білків, вітамінів, мікроелементів – вони будуть хворіти. А це – втрата людського потенціалу та величезні збитки для держави.

Тому я закликаю уряд переглянути своє рішення та прийняти постанову про обмеження торговельної надбавки у 15% для соціально значимих товарів. Або ж обрати іншу, американську модель – створити систему прямих дотацій на харчі малозабезпеченим верствам населення.

Поки соціально-економічна ситуація в країні не стабілізується – держава повинна захищати малозабезпечені верстви населення, до яких належить більша половина українців. Інакше навіщо взагалі потрібна держава, якщо вона не захищає народ?

Ольга БОГОМОЛЕЦЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини