MENU

Кілька цифр із дослідження ОБСЄ стану довкілля на Донбасі

1103 0

Лише кілька цифр із результатів дослідження ОБСЄ стану довкілля, які приніс російський агресор на Донбас: 

60 об'єктів природно-заповідного фонду - пошкоджено, 

36 шахт регіону - не підлягають подальшій експлуатації через затоплення, 

концентрація забруднювальних речовин у ґрунтах у районі проведення бойових дій систематично перевищує норму,

складна ситуація із якістю води.

Дослідження на прохання Мінприроди було зроблено ОБСЄ за підтримки урядів Австрії та Канади.

Читайте також: Окупований Донбас: екологічна катастрофа вже сьогодні. ФОТО

Ще на початку 2015 року Світовий банк, ЄС і ООН, аналізуючи подолання наслідків військових дій на Донбасі, вказували, що екологічні аспекти реконструкції обійдуться у 70 млн. дол. Я переконаний, що сума завданих збитків довкіллю на Сході України є значно вищою, але з приходом «руского мира» ми втратили постійний екологічний моніторинг у регіоні.

Проте повноцінна реінтеграція окупованих територій, до яких Україна четвертий рік не має доступу, неможлива без екологічної складової. Йдеться і про розмінування територій, відновлення знищених лісів, критичну інфраструктуру, утилізацію небезпечних відходів, і зокрема, кинуту та спалену військову техніку. Це всі ті екологічні аспекти, які чекають на Україну у новій поствоєнній реальності.

При цьому я вдячний Донецькій та Луганській ОДА як і екологічним громадським організаціям та міжнародним експертам за складну і важливу роботу з проведення досліджень. Пазл за пазлом ми складаємо картину, яка дозволяє розуміти та аналізувати ситуацію із станом довкілля на Донбасі, щоб ухвалювати оперативно управлінські рішеня.

Крім того, Україна має серйозну підтримку міжнародних партнерів, які фокусують свою увагу не лише на військових безпекових питаннях, але й безпекових – екологічних. За що я їм всім ще раз хотів би подякувати. Переконаний, що наша сила у поглибленні співпраці з міжнародними організаціями та екологами, які працювали у зонах військових конфліктів і допомагали там з оцінкою завданих збитків довкіллю.

Щодо дослідження ОБСЄ: підготовлені ними рекомендації будуть використані Урядом у програмі відбудови Донеччини та Луганщини. 

Читайте також: На Донбасі загострюється ситуація зі станом екології

Ми також плануємо найближчим часом на сайті Мінприроди розмістити інформаційну систему, розроблену спільно з ОБСЄ, нашими фахівцями та науковцями Державної екологічної академії, куди надходитиме інформація екологічного моніторингу. Зараз ми спільними зусиллями поступово відновлюємо його на Донбасі.

Але головне, щоб ми якомога швидше відновили мир.

Остап СЕМЕРАК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини