MENU

Поради з будування успішного бізнесу

1851 0

Уявіть, що ви — шановані, солідні інвестори з великими грошима і досвідом. До вас приходить людина і каже: "У мене є геніальна ідея, ми заробимо мільярди доларів! Потрібно взяти три підшипники і з'єднати їх у пластмасову штуку, а посередині зробити виїмку для пальця. Назвемо ми це "спінером".

Ви вклали б у це гроші? Але ж хтось знайшовся... І грошей у нього тепер стало більше.

Раніше ми добре закінчували школу, йшли до ВНЗ, отримували професію, будували плани і точно знали, що будемо робити далі. Сьогодні, за нинішньої швидкості змін, потрібно не менше трьох разів кардинально змінити профіль діяльності. Я, наприклад, живу третє активне життя: починала як аспірант (збиралася стати доктором наук і викладати опір матеріалів), потім пішла в товарний бізнес (25 років займаюся моторними маслами і технологічними рідинами), а зараз, в 54 роки, стала стартапером. І чесно скажу: я не впевнена, що це моє останнє професійне життя. Причому кожного разу мені доводиться принципово змінювати те, чого я вчилася.

Читайте також: "Оставайся голодным, оставайся сумасшедшим". Почему это важно для бизнеса

Я обожнюю давати поради, але сьогодні не уявляю, що порадити навіть власним онукам. Вчитися читати, писати і рахувати? Не потрібно. Можна взяти смартфон, щось сказати, і ця прекрасна штука не тільки напише фразу без помилок, але ще і на різних мовах. Рахувати? Смішно. Є калькулятор.

Сьогодні цього ніхто вже не вчиться. Я б сказала, що корисно вчитися інженерної справи, щоб знати, звідки все береться, але це теж досить безглузде заняття. Я начебто з роками повинна розумнішати, але бачу, що через шалену швидкість змін «вихлопу» все менше і менше.

Тому бізнес майбутнього, на мій погляд, — це бізнес маленьких команд і швидких рішень. Це проектний, міжнародний бізнес, не прив'язаний до будь-яких засобів зв'язку і доставки. І головне — не стратегічний.

Зміни відбуваються з такою швидкістю, що ми відійшли від планування на 3, 5, 10 років. Сьогодні ми плануємо лише на рік. Навіть більше: гарні бізнесмени цей план ще три рази відкоригують.

Уявіть, що ви в горах. Інструктор пояснює вам, куди рухатися, де знаходяться небезпечні місця, що робити, якщо сходить лавина. Так ось за аналогією: поки ми писали інструкцію про те, як не потрапити під лавину, Стів Джобс, наприклад, вирушив шукати початок лавини, встав на лижі та осідлав її.

Найуспішніші люди нічого не бояться, не драматизують і не перетворюють все у правила. В сьогоднішньому світі, коли все швидше змінюється, швидше руйнується, швидше створюється нове, споживач хоче чогось такого, чого ще не винайшли. Буває, що вже винайшли, але виявилося, що споживачеві це не потрібно. Все турбулентноме (в гарному сенсі цього слова).

Молодим бізнесменам я порадила б не читати книги з бізнесу, написані до 2015 року, і помандрувати перед тим, як починати придумувати свій бізнес.

Читайте також: Inc.: Самая большая ложь, которую люди говорят о предпринимательстве

Не бійтеся помилятися. У мене є залізне правило: мінімум 10% помилок у старих справах і мінімум 30% — у нових. Якщо команда не припускається помилок, це дуже поганий знак. Люди не дозволяють собі помилятися.

потрібно вміти швидко рухатися, працювати в білу, знати мову і забути про будь-які кордони. Потрібно весь час пробувати і сумніваєтеся в чомусь. Всі обмеження тільки у нас в голові.

Таке у нас з вами майбутнє, як на мене.

Ольга ГУЦАЛ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини