MENU

Косюк: Від екологічного виробництва до енергоефективності

627 0

Косюк: Від екологічного виробництва до енергоефективності

Завдяки принципу екологічного виробництва, яке в МХП ухвалили багато років тому, ми отримали гарну репутацію, відмінну якість продукції, і головне – приклад того, як Україна може перейти на альтернативні джерела енергії. Про це заявив голова ПАТ “Миронівський хлібопродукт” Юрій Косюк у своїй колонці на "НВ Бізнес".

За його словами, ще 20 років тому, коли МХП тільки починало свою діяльність, вся робота агрохолднига будувалось на дотриманні екологічних норм.

"20 років тому, коли ми тільки почали впроваджувати аграрні проекти, перша проблема, яка постала перед нами – це вплив нашого виробництва на життєво важливі ресурси та довкілля. Ми прекрасно розуміли, що на дотриманні екологічних норм та впровадженні нових технологій у виробництво продуктів будуватиметься наша репутація, і це впливатиме на розвиток компанії", – зазначив Юрій Косюк.

Косюк наголосив, саме принцип екологічного виробництва змусив МХП шукати шляхи, як мінімізувати відходи від  виробництва та зробити його безпечним та екологічним.

"Сьогодні органічні відходи проходять триступеневу очистку. Вода знезаражується не хімікатами, а живими бактеріями, що дозволяє зберегти її природні властивості. За якістю вода не поступається питній. Її можна використовувати повторно, але закон не дозволяє нам цього робити.  Виробництво МХП працює на курячому посліді, що робить виробництво повністю екологічним. Хоча в світі практично ніхто на такій сировині не працює — вона вважається складною для виробництва біогазу", – заявив Юрій Косюк.

Косюк переконаний, все це у підсумку привело МХП до головного – енергонезалежності підприємства та виробництва альтернативної енергії для споживачів.

"Сьогодні наші потужності по біогазу – це 70% такого палива в країні. МХП – це приклад того, як Україна може перейти на альтернативні джерела енергії.  Якщо альтернативну енергію зробити основою стратегії енергонезалежності країни, з порядку денного зникнуть баржі з пенсільванським вугіллям, закордонні формули "плюс" тощо. Я вже не кажу про енергетичні шантажі та постійні залякування, як Україна замерзатиме взимку. А досягнути нам цього вдалось завдяки принципу екологічного виробництва, яке ми ухвалили багато років тому", – підсумував Юрій Косюк.

Раніше Вінницький птахокомплекс компанії "Миронівський хлібопродукт" оголосив про плани отримати біогазовий комплекс до 2020 року. Це буде чергове виробництво в МХП з отримання біогазу на основі органічних відходів. Перший такий комплекс запрацював у 2013 році в Дніпропетровській області.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини