MENU

"Чорний обнал" і шахрайство: ЗМІ показали, як працює бізнес нардепа Тарути

1265 0

Фінансові компанії, пов’язані з народним депутатом Сергієм Тарутою, засвітилися у численних злочинних схемах, які стосуються фінансових махінацій із цінними паперами та шахрайства. У матеріалах судового реєстру міститься ряд справ, де детально описуються схеми. Про це йдеться у матеріалі на сайті 1News.

Більшість справ пов'язані зі страховим бізнесом нардепа. Зокрема його компанії "Кремінь" і "Актив-гарант" засвітилися у 327 і 36 кримінальних справах відповідно. Для схем страховики використовували так зване перестрахування.

Так, 5 квітня 2017 року Бабушкінський суд міста Дніпро своїми рішеннями надав тимчасовий доступ до усіх банківських рахунків СК "Кремінь" та СК "Актив-гарант" в банківських установах "Альфа-банк", "Фортуна-банк", "Сбербанк" та ПУМБ. Аргументом для прийняття такого рішення було проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна).

"Правоохоронці виявили, що групою осіб був розроблений злочинний план, направлений на заволодіння грошовими коштами шахрайським шляхом. Відповідно до схеми, вказані особи зареєстрували декілька юридичних осіб та уклали агентський договір зі страховою компанією ТДВ "СК "Промінвест", розробили бланки договорів позики грошових коштів, взяли в оренду офісні приміщення, в яких розміщувались члени злочинної групи кредитні спеціалісти, які безпосередньо шляхом обману заволодівали грошовими коштами громадян", – йдеться в розслідуванні.

Слідство виявило, що значна частина грошових коштів, отриманих шляхом шахрайства під потерпілих, що акумулювалися на рахунках СК "Промінвест", у подальшому переводилась на банківські рахунки страхових компаній, в числі яких "Актив-гарант" та "Кремінь".

Окрім того, "сірі схеми" застосовувалися і у "Фінансовій біржі "Іннекс", де нардеп має пакет акцій.

У рішенні Печерського суду Києва від 14 листопада 2017 року говориться, що в досудовому розслідуванні вдалося розкрити злочинну схему, метою якої був "чорний обнал". Зазначається, що встановлена група осіб, використовуючи низку підконтрольних підприємств, вчинила незаконні маніпулятивні дії з цінними паперами на фондовій біржі «Іннекс».

"Цінні папери, вартість яких «штучно» завищена в десятки разів, використовуються організаторами злочинної діяльності для вчинення фінансових операцій з коштами, одержаними в наслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, операції по яким спрямовані на приховування та маскування незаконного походження таких коштів", – говориться у матеріалах розслідування.

Загалом слідчі з’ясували, що група осіб в період 2016-2017 рр. вступили в зговір з посадовими особами фондової біржі "Іннекс" задля відмивання коштів та проведення "обналу".

Видання нагадує, що раніше журналісти з’ясували, що фінансові компанії, близькі до Сергія Тарути обслуговували фінансові оборутки членів клану Януковича, а тепер стали фігурантами розслідувань ГПУ. Крім того, структури Тарути заборгували українським банкам близько 2,5 млрд грн, які НБУ вимагає повернути. При цьому сам нардеп заснував політичну партію і активно критикує владу.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини