MENU

Їжа щасливого довгожителя: яка вона

4026 0

Наша їжа має бути простою: у продуктах, приготуванні.
Але включати всі нутрієнти (харчові речовини), які не лише підтримують нашу життєдіяльність, але зміцнюють тіло, реалізують потенціал здоров'я, закладений в кожному з нас.

Наше харчування має відповідати простим вимогам:
1. Бути протизапальним -- тобто свіжим, не смаженим, без використання продуктів, які стимулюють запалення, і включати ті, які борються з ним: мононенасичені жири (олеїнова кислота з оливкової олії extra virgin та авокадо), горіхи, поліфеноли ягід, з різних видів зелені, бобових.

2. Оздоровлювати мікрофлору кишечника -- квашені продукти, ягоди, які пригнічують розмноження хвороботворних мікроорганізмів у кишечнику; клітковина овочів та бобових. Ці продукти багаті пребіотиками -- клітковиною, яка вибірково живить наші хороші бактерії. Кисломолочні продукти (йогурт, сири) посилюють дію пребіотиків, бо містять пробіотики - корисні мікроорганізми.

Читайте також: Почему я больше никогда не сижу на диетах

3. Мати низький глікемічний індекс (ГІ), тобто не сильно піднімати рівень цукру (глюкози) в крові, і, відповідно, інсуліну (гормону підшлункової залози, який транспортує глюкозу до всіх клітин тіла).
Чим нижчий ГТ, тим менше ушкодження білків організму, тим подовше служитиме нам наше тіло і меншим буде ризик розвитку хвороб старості -- атеросклерозу, гіпертонії, цукрового діабету 2 типу, ракових захворювань, деменції і. тп. Низький ГІ мають овочі, бобові, несолодкі фрукти та ягоди, корисні жири.

4. Покращувати роботу головнго мозку. Це корисні жири -- горіхи, оливкова олія, авокадо. Складні вуглеводи у вигляді мультизернового хлібця та ягід покращують проникнення дофаміну через гематоенцевалічний бар'єр і сприяють хорошому настрою.

5. Бути смачним та насичувати. Клітковина бобових і низький ГІ не дають різкого стрибка гормону інсуліну, тому відчуття голоду довго не наступає. З початку сніданку минуломайже 6 годин, їсти зовсім не хочеться:)

Читайте також: Чем вреден вечерний жор

Сніданок на двох.
Сочевиця варена з додаванням чайної ложки оливкової олії.
Салат із ріпчатої цибулі, фети, в'ялених помідорів, хрусткої соковитої, з горіховим смаком, мікрозелені соняшника "Ензимчики", помідорів, оливкової олії.
Домашня фокача (прісний хлібець) із органічного мультизернового борошна українського виробництва (входять борошно, вода, сіль, трави)
Квашені капуста і огірки, морська капуста, авокадо, броколі.
Горіхи.
Половина граната.
____________________________________________________________
Я вже якось згадувала про "Ензимчики", але тепер згадаю знову. Бо люди, які вирощують мікрозелень, прислухались до порад і змінили упаковку на еко -- тепер це паперовий пакет із замочком, щоб зелень зберігалась і не висихала (в мене не встигає)))
Живіть щасливо, яскраво і смачно!

Оксана СКИТАЛИНСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини