MENU

ХХІ століття й гуманітарна освіта – аж ніяк не зайва

864 0

Про актуальність гуманітарної освіти в XXI столітті. Мільярдер Рід Гофман – співзасновник LinkedIn та один із найуспішніших венчурних капіталістів в історії. Нещодавно в інтерв’ю Business Insider Гофман зазначив, що філософська освіта, яку він здобув в Оксфорді, стала важливим фактором його успіху. Здавалося б, до чого тут філософія до створення стартапів та інвестицій? Гофман пояснює, що на це є дві причини.

По-перше, філософія виточила його критичне мислення. За словами Ріда, "філософія вивчає те, як мислити дуже ясно", що корисно і в підприємництві, і в інвестиціях. Вироблення стратегії, оцінка ризиків, продумування заходів, що спрямовані на пом’якшення цих ризиків, – усьому цьому надзвичайно допомагає "чіткість мислення, яка приходить після вивчення філософії".

Читайте також: Чого може навчити філософія?

По-друге, філософська освіта дала Гофманові глибше розуміння людської природи: як люди взаємодіють один із одним і зі світом. А що може бути важливішим для роботи в його галузі, ніж розуміння того, як люди сприймуть новий інтернет-сервіс, як вони взаємодіятисуть в онлайн-спільнотах і як усі ці інновації впишуться в їхній спосіб життя?

У певному сенсі слова бути підприємцем чи інвестором означає бути прикладним філософом чи прикладним антропологом – підсумовує Гофман.

Із мого особистого досвіду: завжди було цікаво, що люди дивуються, коли дізнаються, що за освітою я не технар, а історик. Ще більшим їхнє здивування стає тоді, коли я говорю, що вважаю історичну освіту надзвичайно корисною для створення стартапів і різноманітних інновацій.

Читайте також: Як навчаються у старших класах німецької школи

По-перше, істфак навчив мене зводити будівлю знань лише на фундаменті першоджерел і нещадно критикувати кожне з них. Відрізняти правду від брехні, надійну інформацію від вигадок і цікаві ідеї від фантазій стало значно легше. По-друге, історія вчить мислити стратегічно. Навала варварів сьогодні може пояснюватися комбінацією технологічного прогресу, що дав їм кращі кораблі, й екологічної катастрофи на їхній батьківщині, що почалася 50 років тому. Зрозуміти те, що ми бачимо на локальному рівні, можна лише тоді, коли підіймаємося на глобальний. Нарешті, по-третє, історична освіта привчає до обережної оцінки повноти розуміння нами ситуації. Очевидний причиново-наслідковий зв’язок між подіями може виявитися лише витвором нашої уяви, а навіть найбанальніша подія, як правило, відбувається внаслідок комбінації багатьох рушійних сил і факторів.

Коли у вашій компанії знов почнуть глузувати стосовно "непотрібних гуманітаріїв", задумайтеся. Чому справді унікальному навчила вас ваша освіта, що може дати вам унікальний погляд, а отже й унікальну перевагу в світі швидких змін XXI століття?

Іван ПРИМАЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини