MENU

"Наші гроші" дізналися, хто врятував від звільнення голову Держаудитслужби Лідію Гаврилову

4170 0

Солом’янський суд відмовив НАБУ і САП у відстороненні з посади голови Держаудитслужби Лідії Гаврилової, підозрюваної у незаконному збагаченні, після надання захистом листа від Кабміну за підписом заступника держсекретаря Володимира Федорчука.

Як повідомляється на офіційній сторінці Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у Facebook: “29 січня 2018 року, слідчим суддею Солом’янського районного суду міста Києва відмовлено у задоволенні клопотання детектива НАБУ, погодженого прокурорами САП, про відсторонення від посади Голови Державної аудиторської служби України, підозрюваної у незаконному збагаченні та декларуванні недостовірної інформації”.

Читайте також: Україна на краю корупційної прірви

Відповідне рішення було винесене після надання стороною захисту листа за підписом керівництва Секретаріату Кабінету Міністрів України, у якому стверджується про “недоцільність та відсутність підстав для відсторонення Голови Держаудитслужби”.

За даними журналістів програми "Наші гроші з Денисом Бігусом", цей лист підписав заступник держсекретаря Кабміну Володимир Федорчук.

Читайте також: "Золоті зливки має сьогодні кожен": голова Держаудиту прокоментувала підозри НАБУ про незаконне збагачення

У прокуратурі заявляють, що подаватимуть апеляцію: “Вважаємо це яскравим прикладом неприпустимого втручання органів державної виконавчої влади, не уповноважених надавати незалежному суду жодних вказівок чи порад, у здійснення правосуддя.

Чи не вперше у своїй діяльності антикорупційні прокурори зіткнулись із випадком, коли посадові особи установи, якій у разі задоволення судом клопотання детективів і прокурорів належало виконати рішення про відсторонення посадової особи, дозволили собі заздалегідь, до судового засідання, однозначно висловити свою позицію з цього питання.

Більше того, вражає, що вказаний лист до суду надійшов не офіційними каналами зв’язку, а був наданий в засіданні безпосередньо підозрюваною.

Читайте також: "Наша політична еліта – це зграя випадкових людей, що опинилися біля корита", – політолог

Підписанту листа слід нагадати про те, що Закон України «Про запобігання корупції» передбачає різні форми протидії корупції, серед яких переслідування корупціонерів у порядку кримінального судочинства, напевно, є найбільш дієвим, але не єдиним можливим.

Належною ж запорукою ефективності подолання корупційних проявів серед держслужбовців є вжиття відповідних заходів впливу в порядку відомчого контролю на додаток до існуючих розслідувань, а не всупереч їм” - йдеться у повідомленні САП.

Bihus.info


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини