MENU

Телефонна розмова Порошенка і Путіна свідчить про існування певних компромісів – Снєгирьов

3933 0

Телефонна розмова Порошенка і Путіна свідчить про існування певних домовленостей і компромісів щодо місії ООН на Донбасі. Те, що співрозмовники говорили про обмін військовополоненими, більше схоже на прикриття.

Вочевидь, у переговорному форматі Волкер-Сурков були досягнуті домовленості щодо миротворців, які вирішили закріпити безпосередньо на державному рівні Україна – Росія. Адже без згоди Києва і Москви введення миротворців неможливе.

Порошенко і Путін обговорювали модальність введення місії ООН, згідно з російським сценарієм, і, відповідно, виконання Україною політичної частини "Мінська-2". Тобто поетапне введення миротворців – спочатку місія розташовується на лінії розмежування, потім амністія бойовиків, проведення виборів і надання особливого статусу ОРДЛО. Після чого місія розширюється.

Читайте також: Мінські домовленості перетворилися з часом на суцільну брехню — дипломат

Розмова Порошенка і Путіна не випадково відбулася після заяв Держдепу США, що Росія не виконує мінські домовленості. Путін вирішив перехопити ініціативу і дав пас Україні, поговоривши з Порошенком, показуючи, що РФ ніби виконує угоди.

Примітно, що Росія однією з вимог введення миротворців на Донбас висуває присутність в місії представників країн-сателітів РФ. Однак Україну такий варіант не може влаштовувати.

Зокрема, мова йде про Білорусь і Казахстан. Наше суспільство готують до того, що по миротворцям потрібен компроміс. Зокрема, участі в них країн, які знаходяться в орбіті Росії.

Тому не випадково,що напередодні розмови президентів України і Росії заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука заявив, що потрібно шукати компроміси в моменті проведення миротворчої операції і присутності в місії ООН представників країн-сателітів РФ – Білорусії.

Утім країни, які називаються в переліку, не мають великого досвіду проведення миротворчих операцій. Білорусь брала участь лише раз – в Лівані. Та й то – "контингент" налічував аж п’ять чоловік.

На мою думку, спроба Заходу заспокоїти нас присутністю в місії представників Швеції теж не витримує критики.

Чисельність армії Швеції складає 13 тисяч чоловік. В кращому випадку, в місії ООН буде близько сотні шведів. І вони не зможуть вплинути на місію, в якій будуть присутні країни-сателіти Росії. Це прикриття відсутності в місії ООН представників країн НАТО.

Крім того, недостатня кількість миротворців, які можуть бути введені на Донбас.

Вже прозвучали заяви екс-глави НАТО Расмуссена, що країни Європи і навіть третього світу не можуть назбирати необхідну кількість миротворців для операції на Донбасі – близько 20 тисяч військових. Сьогодні найбільший контингент – 10 тисяч миротворців розташований на ділянці 80 кілометрів у Лівані. Тоді як неконтрольована ділянка україно-російського кордону складає близько 400 кілометрів.

Читайте також: Влада вважає людей за всежерних ідіотів, – журналістка

Є велика ймовірність, що в Радбезі ООН проголосують за резолюцію щодо миротворців у російському варіанті. В такому випадку обстріли можуть бути припиненими. Але не більше. Реалізується абхазький сценарій Суркова. Введення місії по лінії розмежування – де-факто визнання псевдореспублік, які політично будуть після виборів інтегровані в політичне поле України для дестабілізації нашої держави.

Дмитро СНЄГИРЬОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини