MENU

Дискримінація за віком: чи можна роботодавцям прописувати бажаний вік працівника?

2061 0

Кожен з нас при влаштуванні на роботу звертав увагу на пункт, де вказано бажаний вік майбутнього працівника. Та чи можна роботодавцям це прописувати? Чи не є це дискримінацією?

Дійсно, проблема дискримінації за віком при працевлаштуванні існує. Причому, цікаво, що потерпають від неї і молодь, і люди старшого віку. В залежності від вакансії, роботодавці легко можуть дозволити собі сказати, що ти для їхньої вакансії застарий, або замолодий.

Для такої дискримінації навіть винайшли нове слово – ейджизм. Варто зазначити, що ще недавно дискримінація за віком не була, навіть, офіційно заборонена в Україні.

Читайте також: Інвалідність – це не вирок: що пропонує ринок праці для людей з обмеженими можливостями

Заборона ейджизму потрапила у Трудовий кодекс завдяки вимогам ЄС на шляху до асоціації з Україною.

Зараз офіційно заборонено вказувати у вакансіях вік шукачів.

Сайти пошуку роботи прибрали зі своїх стандартних форм опису вакансії вік претендентів.

Проте, деякі роботодавці продовжують наймати, тримаючи у голові віковий ценз. Наприклад, на офісну роботу і в ІТ часто не хочуть наймати кандидатів старших 30 років. Це мотивують тим, що у них молодий колектив і людина старшого віку з ними не спрацюється.

Насправді, причини можуть бути дуже різні. Наприклад, у своїй практиці я неодноразово стикався з тим, що молодий керівник просто не наважувався наймати людей, старших за себе, бо переживав, що на фоні більш досвідчених підлеглих може втратити свій авторитет.

Насправді, кращі результати показують команди, де мудрість і досвід старших поєднані із завзяттям та інноваціями молодих.

У змішаних колективах буде менше непотрібної конкуренції і більше гармонії. Я бачив компанії, складені виключно з молодих менеджерів, які просто пожирали одне одного у боротьбі за першість. Там дуже нервова атмосфера, катастрофічна плинність кадрів і, здавалося б, люди із шкури лізуть, а загальна ефективність компанії невисока.

Для дружнього колективу важливо, щоб у кожного була своя роль. Хтось лідер, хтось майстер переговорів, хтось мудрий, хтось душа компанії.

Чим більше розмаїття у віці, тим більше шансів, що кожен знайде свою роль, і кожен похід на роботу буде драйвовим фаном, а не обридлим обов’язком.

Правда, для молодших працівників потрібні інші важелі мотивування, ніж для більш старшого покоління. Гроші та кар’єра не є їх основною метою. Міленіали, або ігреки, як ще їх називають, народжені у 90-х – двотисячних роках, більш за все цінують свободу та самореалізацію.

Читайте також: Изменение перечня документов для получения разрешения на работу

Вони не люблять жорстких структур і прагнуть до творчості. З одного боку, ними тяжче керувати менеджерам, а з іншого – вони мають надзвичайно високий креативний потенціал і часто можуть придумати щось таке, що надасть компанії унікальну перевагу. Тому у компаніях, що вироблять інтелектуальний продукт, молодь цінується надзвичайно і для талантів створюються найбільш сприятливі умови.

Сергей МАРЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини