MENU

Косюк: Фонд енергоефективності повинен стати дороговказом в альтернативній енергетиці

1709 0

Юрій Косюк

Вчора на засіданні Уряду було ухвалено ряд постанов, які дозволять повноцінно запрацювати «Фонду енергоефективності», створеному в грудні минулого року. Голова правління МХП Юрій Косюк у пості на Фейсбук, назвав цей крок позитивним стартом на шляху до впровадження альтернативної енергетики.

На його думку, не зважаючи на сьогоднішні складні умови, Уряд намагається вирішити існуючу проблему енергоспоживання. Для цього він залучає внутрішні кошти та міжнародну фінансову допомогу. Однак бізнесмен переконаний, що таких кроків замало для досягнення поставленої мети.

«Зменшення споживання енергоносіїв, в першу чергу імпортного газу та вугілля, за рахунок енергомодернізації будівель, загалом вірний вектор, однак, лише однією економією повної енергонезалежності країни не досягти», - зауважив Косюк.

Юрій Косюк вважає, що першочергово Уряд повинен спрямовувати свої зусилля на розвиток альтернативної енергетики, особливо на об’єктах промисловості. Адже саме вони дають найбільше енергонавантаження.

«Якщо «закрити» проблему надвисокого енергоспоживання підприємствами і навіть частково перевести їх на відновлювальні джерела, то навантаження на енергосистему України знизиться в рази», – переконаний Юрій Косюк.

Глава правління МХП наголосив, що одним з пріоритетних напрямків у роботі «Фонду енергоефективності» повинна стати підтримка підприємств, які переорієнтовуються на альтернативні джерела енергії. Зокрема, для них повинні створюватись вже готові кейси, які спростять процес переходу на відновлювальні джерела.

«В цьому напрямку, особливо в агропромисловості, альтернативна енергетика має практично невичерпний потенціал і фонд енергоефективності повинен бути дороговказом на цьому шляху», – резюмував Косюк.

Зазначимо, що ПАТ «Миронівський хлібопродукт» був першим, хто запустив у нашій державі біогазову станцію, яка у 2013 році була найбільшою в Україні. Наразі, МХП розпочало будівництво найбільшого у Європі біогазового комплексу під Ладижином у Вінницькій області.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини