MENU

Селище Коцюбинське проголосувало за приєднання до Києва – 61 % ЗА

2157 0

Вхідними у селищі Коцюбюбинське відбулися громадські слухання. За підрахунками результатів, майже 61 відсоток учасників висловився за приєднання до міста Києва. У слуханнях взяло участь майже 1340 зареєстрованих мешканців селища.

Треба сказати, що це були реально дуже якісно організовані громадські слухання. І вони чітко показують, що в 2015 році, коли влада Коцюбинського насильно приєднала нас до Ірпеня, думку громади підло сфальшували.

Тоді в так званих слуханнях взяло участь менше 400 людей і долю селища вирішували негласно в трудових колективах комунального підприємства або Ірпінського виправного центру. Тобто там, де адмінресурс міг у 100 % випадків сказати те, що хотіла почути влада.

Це ганебне рішення про приєднання Коцюбинського до Ірпеня ми скасували в суді. Але попереду ще касація і результати нових громадських слухань укріплять нашу позицію.

Мешканці вимагали у 2015 році провести слухання щодо приєднання до міста Києва. Але влада тоді не виконала норму Статуту громади. Цього року було зібрано понад 500 підписів, які, згідно з статутом, надають право громаді ініціювати слухання.

Селищна голова Ольга Матюшина після того, як отримала звернення від громади, призначила громадські слухання за місяць і проінформувала про це громаду. Це дуже важливо, щоб про такі дати люди знали заздалегідь, а не як у випадку з Ірпенем пост-фактум.

У громади була можливість обговрювати цю тему. Мешканці скинулися на випуск самвидаву тиражем 5 000 тисяч і самі роздавали в мороз на зупинках. Що цікаво, що на самвидав це був рекордний збір коштів, який сягнув майже 9 тисяч гривень. Люди жертвували хто по 20, хто по 50, хто по 100 грн. І це показник того, що комунальна газета "Ірпіснький вісник", на яку Ірпінь витрачає немалі кошти, просто не надає точку зору великої частини громади і працює як адмінресурс в руках мера Ірпеня, щоб подавати його єдиноправильну позицію за наші кошти.

Ми всі розуміли, що Ірпінь буде зривати слухання і може не дати обрати ані секретаріат, ані лічильну комісію. Та й ці органи нереально сформувати, якщо приходить більше 1 000 учансиків до селищного будинку культури, де може поміститися в залі лише кілька сотень людей.

Тому для прихильників Ірпеня, які люблять покричати без угаву, залишили зал Будинку культури, де депутати від Нових облич – партії мера Ірпеня – посто в мегафон закрикували тих, хто мав геть іншу позицію й хотів її висловити. Більше того, в залі були помічені мешканці Ірпеня і в нас була інфомрація, що їх завезуть нам.

У коридорі ж проходило голосування. Люди показували свої паспорти з реєстрацією і визначалися: вони за, проти чи утрималися у своїй позиції щодо приєднання до Києва.

Депутати Нових обли викрали на початку слухань підшивку для голосування. Це є показник їхньої культури.

"Я був в залі і зрозумів, що там більшість за Ірпінь. Але в коридорі питав тих, хто голосує – вони за Київ. Я приїхав у селище громадським транспортом і питав людей на зупині і просто на вулицях. Вони – за Київ. Тому я про це все доповім на фракції і меру столиці", – коментує побачене депутат Київради від БПП Ярослав Діденко.

Ми запрошували експертів та представників всіх фракцій Київради.

"Як депутат Київради від Біличів розумію, що Коцюбинське де-факто вже частина Києва. Сьогодні був свідком дійсно історичної події – громадських слухань з приводу приєднання Коцюбинського до Києва. Питання було єдине – чи підтримує громада приєднання до столиці. Мешканці селища дуже активні і це приємно бачити. Якщо більшість коцюбинців висловиться за приєднання, то наступним кроком буде рішення Київради", каже "свободівець" Антон Прохор.

Треба віддати належне, що на слуханнях був голова ОДА Олександр Горган, який витримав 4 години криків та галасу і залишився на тій позиції, що думка громади – найважливіша.

І для обласного чиновника це дуже велика рідкість, коли думка людей переважає політичні ризики. У цій ситуації Горган був на боці демократичного вибору громади.

Що примітно, що представник Батьківщини Костянтин Бондарев вже висловив невдовлення з того приводу, що голова ОДА підтримує позицію громади.

Це мене аж ніяк не дивує, бо саме "Батьківщина" на Київщині стояла у витоків дерибану Біличанського лісу. Представник "Батьківщини" Владислав Євстєфєєв з слів прокуратури з 501 роздерибаненої ділянки акумулював в своїх руках майже 100.

А акти на право власності ділянок в лісі підписував власноруч тогочасний депутат Ірпінської ради від Батькіщвини Валерій Пєший. Він був чиновником місцевого держкомзему. Тоді в "батькіщвинівця" була тісна співпраця з депутатом-регіоналом облради Вадимом Башуном.

В таких умова я чудово розумію, що Батьківщина, яка головує в облраді, навряд чи підтримає волевиявлення громади.

Позиція Бондарева просто шокує. Він говорить так, ніби ми живемо в губернях і люди є кріпаками.

Якщо Горган підтримав вибір 61% учасників слухань – то він підтримав більшіть, яку Бондарев назвав по суті аферистами. А це не аферисти – це народ, який може розібратися без Бондарева і без Горгана, чого він хоче. Жити і далі в анклаві, чи вивчити світову практику, про яку говорять експерти, і приєднатися як анклав до столиці.

І Ганущак, і Ткачук, які є абсолютно незалежними експертами підтримують ідею приєднання до столиці селища-анклаву. Тобто більшість учасників слухань, експерти і ті, хто підтримує демократичний вибір громади – це аферисти?

До честі тогочасної "Батьківщини" саме її здорове крило допомогло захистити ліс від дерибану і сподвигло в.о. президента Олександра Турчинова на підписання указу. Але представники цієї ж партії тепер, як я бачу, прагнуть завершити дерибан, розпочатий 2008 року.

Більше того, навіть Юлія Тимошенко публічно дякувала активістам за збереження києва і на її персональному сайті є ця інформація. Тому голові "Батьківщини" варто було б розібратися з своїми партійцями Київщини, які стоять у витоків дерибану.

Я сподіваюся, що вибір громади і її волевиявлення підтримають в Київраді, а також у парламенті. Саме парламент є тим органом влади, який може прийняти постанову про розширення меж міста Києва і включити анклав – Коцюбинське – в межі столиці. І я вірю, що в членів фракції Батьківщина в парламеті немає дерибанного інтересу в Біличанському лісі. Ніхто не має права перешкоджати громаді рухатися в тому напрямку, який обирає активна більшість.

Свою позицію громада висловила на слуханнях і політики мають просто втілити це в життя.

 

Ірина ФЕДОРІВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини