MENU

Як в Європі перемагає популізм. Уроки для України

1779 0

Результати виборів в Італії виявились неочікуваними для всіх учасників перегонів. Для когось - провал, а для когось - успіх.

Так, Берлусконі був переконаний, що його партія «Вперед Італія» візьме 25% підтримки, натомість заледве дотягла 15%. Сателіт Берлусконі Матео Сальвіні, лідер партії «Ліга Півночі», отримав неочікувані 19% підтримки що дає йому можливість висувати свою кандидатуру на пост прем’єра від альянсу правих сил. Та чи Брюссель буде згідний, щоб Італію представляв «друг Путіна»?

Читайте також: Казанский: В целом результаты итальянских выборов для нас нехорошие

Ще однією несподіванкою стала перемога «Руху 5 зірок» з результатом 32%. Цей рух був заснований коміком та блогером Беппе Грілло, який виступає за принципи прямої демократії, перегляд відносин з ЄС. Було навіть таке, що Грілло висловлювався на підтримку невизнаного міжнародною спільнотою референдуму в українському Криму…

Всі ці партії неодноразово говорили про перегляд санкційної політики щодо Росії і обіцяли педалювати це питання як прийдуть до влади. Та чи дійде це до реальних кроків - мало віриться, бо в питаннях санкцій, Брюсселю вдавалось «ламати» навіть угорців, які неодноразово говорили про потребу пом’якшення політики щодо Росії.

Варто зауважити, що Італія фактично розділилась. Південь в більшості проголосував за популістів з «Руху 5 зірок», через кризу та бідність. Грілло обіцяв кардинальні реформи в економіці та скасування податків. Північ та центр, натомість, віддали свої голоси за «альянс правих» - «Вперед Італія», «Лігу Півночі» та «Брати Італії».

«Ліві», а це Демократична партія, провалили вибори з результатом 19% голосів і вже оголосила про свій перехід в опозицію. Тому коаліційні переговори будуть проводити «пропутінські популісти»: «Праві» та «Рух 5 зірок». Експерти також кажуть про можливі перевибори, бо не вірять в союз цих двох.

Втім, з ситуації з виборами в Італії існує кілька важливих висновків, які стосуються України. Принаймні, нам слід звернути на них увагу.

Читайте також: Італія як детонатор?

По-перше, слід пам’ятати, що запит на популістів в ЄС активний. Ці вибори в Італії та їхні результати - чудовий приклад. Це - відповідь на як економічну так і бюрократичну кризу, великі податки та неспроможність справитись з напливом іммігрантів.

По-друге, «Праві» та «Рух 5 зірок» позитивно налаштовані до політики РФ. Тому, якщо ці партії сформують уряд, це означаєтиме, що риторика на захист Росії в ЄС посилиться.

По-третє, Україні вже зараз слід наводити продуктивну комунікацію з представниками партій переможців.

Наостанок, хоча Італія головує в ОБСЄ, нові політичні сили навряд чи зможуть кардинально вплинути на роботу організації, оскільки політика моніторингової місії затверджується всіма країнами-членами.

 

Тарас СЕМЕНЮК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини