MENU

Сучасна українська бібліотека: місце, де змішалися всі епохи. ФОТО

2974 0

Була в бібліотеці. Мета була спочатку класична – позбутися кількох кілограмів, прочитаних книжок. Хороших, але прочитаних.

Коли я вдихнула цей запах старих сторінок, настояний на давньому дереві бібліотечних полиць, то зрозуміла, що прийшла насправді за ним. Тисячі флешбеків.

У книгозбірні в сусідньому будинку було людно. Почекала в черзі, поки якась літня пані здасть усі свої книжечки про Вішну, Крішну та потаємні світи, застала розмову де Любка Дереша знову переплутали з Люко Дашвар – і нарешті вивалила свої подарунки. Їм були справді раді. Сказали ще газети й журнали приносити (о так, це до мене, тільки чи треба їм "Форбс" словацькою, наприклад). А ще мене навіть записали до бібліотеки без прописки на районі! (Востаннє такий фокус проходив зі скрипом). І не випустили звідти без книжки.

Читайте також: Кременець: світ, де правлять бібліотекарі

Питаю, чи є електронний каталог. Є, але ще не працює.

Клас, це ж можна пройтися по рядах, щоб вибрати – і було що. Є з історії мистецтва, класика, є автобіографія Стівена Фрая, на яку поклала оком. Але взяла автобіографію Анджея Вайди – українською, крута, у книгарнях вже не знайдеш. Дають на місяць (це не могилянські два тижні).

Читайте також: Не розумію, як люди знаходять час не читати – філософ

Паралельно наслухалася розмов, що хтось захистився, "кандидатську, але нє, далі не йтиме, бо це дорого".

Сучасна українська бібліотека – це місце, де змішалися всі епохи, де на полицях уже є нові видання про бандерівців, але і про радянську естраду знайдеться. А скільки тут детективів і дамських романів у дусі 1990-их. Шекспір В. і Шоу Б. Іконостаси Кобзареві, як і належить Храмові. І все канонічними капслоками. Тут пункт прийому батарейок і букросинґ. Тут дуже круто насправді.

Так от до чого я пишу – зайдіть у бібліотеку в сусідньому домі, не бійтеся. І принесіть туди свої прочитані книжки – вони там справді потрібні. І запах, це щось. Скоро такого ніде не буде (коли запрацює електронний каталог). Це так, як пахне свіжий іще теплий український хліб у гастрономі – його вже не знайти в супермаркетах.

Олена ПАВЛОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини