MENU

Доживає останні дні один з найкращих зразків дерев’яної архітектури Києва. ФОТО

2933 0

Один з найкращих дачних будинків Пущі-Водиці. Після перегляду гротескного фільму «Смерть Сталіна» (багато сцен з якого знято у Києва), в якому два рази Світлана Аллілуєва згадує Алексєя Каплєра.

Згадалася спалена десь в 2011 чи 2012 дача батька Каплєра у Пущі-Водиці, в якій молодий майбутній кіносценарист («Людина-амфібія», «Смугастий рейс») та кохана людина дочки Сталіна проводив щасливі дитячі літні дні (чудово описані у його споминах).

Я вирішив ще раз пройтися цією дачною «Атлантидою» Києва та оглянути історичні будинки, сумна доля яких вже визначена.

Читайте також: Занедбана Пуща-Водиця. ФОТО

Доживає останні дні один з найкращих зразків дерев’яної архітектури Києва – дача на вулиці Юнкерова, 37. Зведено її між 1910-15 ймовірно за проектом, розроблений за участі Едуарда Брадтмана або за його зразком, на тодішній вулиці Лермонтовській дачного селища Пуща-Водиця. 

Будинок – одноповерховий з мезоніном, дерев’яний, складений з бруса, ошальованого зовні. Фасади щедро прикрашено дерев’яним різьбленням, ніби мереживом.

Завершений стрункою триярусною вежечкою з шатром, будинок нагадує казковий терем. Важливим акцентом є кутові веранди прикрашені ажурними півциркульними арками на подвійних здвоєних фігурних колонах. Ця деталь є спільною для багатьох проектів дач, виконаних під керівництвом Е.Брадтмана. 

Особливості планування (коридорне, двобічне) свідчать про те, що будівлю зведено з метою здавання в оренду окремих кімнат. 

Вже більше 10 років, колишній дачний будинок, який належав до цього часу «Киівкурорттеплоенергіі», стоїть покинутий.

Земля знаходиться у приватній власності, і господар ділянки не зацікавлений у збереженні цієї будівлі. Наразі дача служить притулком для безхатченків. 

Читайте також: В Киеве трещины на дороге заделывают "резиной". ВИДЕО

Пару років тому, хтось із дослідників архітектури висунув ідею про збереження пам’яток дерев’яної міської архітектури, зокрема старих дачних будинків Пущи-Водиці шляхом перенесення їх до музею-скансену у Пирогові. Цікаво почути думку фахівців, яка приблизна вартість цієї місії.

 

Антон КОРОБ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини