MENU

Про що свідчать електронні декларації нардепів за 2017 рік

778 0

2 квітня політики й чиновники опублікували електронні декларації за 2017 рік, пише у своєму блозі на "Новому часі" журналістка Христина Бердинських. Там знову арсенали зброї, колекції дорогих годинників, автопарки, а також мільйони готівки, але все ж знайшлося щось нове.

Вперше топ-персонажі української політики опублікували свої електронні декларації наприкінці 2016 року. Тоді суспільство було шоковано тим, скільки ж наші можновладці та їхні дружини накопичили майна, шуб, діамантів, колекцій ікон та антикваріату.

У 2017-му перші сходинки в рейтингу найбагатших нардепів посідають власники не готівки, а криптовалют. Це одеські депутати, представники БПП – Олександр Урбанський і Дмитро Голубов.

Урбанський оцінив вартість своїх біткоїнів у 2,4 млрд гривень, а Голубов, колишній хакер і близький друг міського голови Одеси Геннадія Труханова, оцінив криптовалюту в 2 млрд гривень.

Відбулася суттєва зміна й у рейтингу королів готіки. Торік усіх випередили брати Ярослав і Богдан Дубневичі. Цього року вони не ввійшли навіть до першої десятки.

У декларації за 2016 рік Богдан Дубневич вказав, що має майже $8 млн готівки, а зараз – трохи понад 2 млн. Куди зникли $5,5 млн готівки Дубневича, треба ще досліджувати. Його декларація займає 120 сторінок, там є що вивчати.

Читайте також: Atlantic Сouncil: Чому одкровення чиновників про готіву, автівки й церкви змінять Україну назавжди

Торік деяким депутатам особливо щастило. Євгенові Гєллєру з партії "Відродження", членові бюджетного комітету Ради, якась жінка подарувала майже $18 млн.

Щасливцем є і лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко. Він вказав у декларації, що виграв 571 тисячу гривень у лотерею. Щоправда, цими виграшами відразу зацікавилось НАБУ. Фортуна усміхнулася й Олексієві Ленському, який виграв у лотерею 76,5 тисяч гривень.

Депутатові "Опозиційного блоку" Михайлові Добкіну пощастило з рідним містом. Він отримав 192 тисячі гривень стипендії від Харківської міської ради. Стипендію почесного громадянина Харкова та гроші від міськради отримали ще двоє нардепів – Олександр Фельдман і Віктор Остапчук.

Пощастило депутатам і з дружинами. Вони їм безмежно довіряють і записують на них майно. Минулого грудня бізнес-партнер президента Ігор Кононенко переоформив на дружину земельну ділянку в Києві, а також будинок і квартиру. У декларації за 2016 рік він був власником усього цього майна.

Ярослав Дубневич допоміг дружині грошима. Він дав їй позику розміром у 73 млн гривень. Наталія Дубневич своєю чергою теж позичила 77 млн.

Депутат із групи "Воля народу" Станіслав Березкін на першому місці серед депутатів за площею орендованих земельних ділянок. Оренда усіх 593 гектарів у Кропивницькій області, також оформлені на його дружину, як і інше майно родини – три квартири, недобудований басейн і спорткомплекс.

Читайте також: Radio Free Europe: Електронне декларування в Україні стало зброєю проти антикорупціонерів

А от дружина депутата Андрія Деркача відмовилася надавати інформацію про суму накопичених коштів і розмір готівки. Вона заявила, що це порушує конституційні принципи верховенства права, є втручанням в особисте життя і суперечить Європейській конвенції з прав людини. Дивно, що інші дружини ще не знайшли подібну відмовку.

Найголовніша тенденція в електронному декларуванні за минулий рік – це безкарність. Ніхто із депутатів не постраждав через те, що вказав у своїй декларації неповну інформацію або збрехав. НАЗК не змогло забезпечити швидку й ефективну перевірку декларацій. Та й народні депутати теж захищають своїх колег.

До прикладу, Рада відмовилась зняти депутатську недоторканність із соратника Ляшка Андрія Лозового та представника "Народного фронту" Євгена Дейдея, попри те, що правоохоронці мали претензії до їхніх декларацій.

Станом на кінець січня, НАБУ розслідує понад сто епізодів, пов’язаних із електронним декларуванням. Однак іде блокування й на рівні суду.

І все ж позитив від електронного декларування є. Посадові особи розуміють, що навіть якщо вони приховають своє майно, рано чи пізно його все одно знайдуть журналісти.

Це не зовсім той ефект, на який очікувало суспільство, та хоча б якийсь плюс. Подивимось, що задекларують депутати наступного року та чи понесе хоч одна людина відповідальність за брехню у декларації.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини