MENU

Чому більшість "модних" дієт — лише міф

926 0

Сьогодні вранці я взяла участь в ранковому шоу ТК Країна. Тема – міжнародний день без дієт, уявіть собі, є і такий:)

В культурі людей ХХІ століття слово "дієта" є вкрай маніпулятивним, особливо, якщо мова йде про незвичні, з багатьма обмеженнями, «дієти».
Останнім часом ми чуємо, що наша дієта має бути «збалансованою».

Харчуватися "збалансовано" означає, щоб все на тарілці було в "балансі" – і білки, і жири, і вуглеводи, і, логічно, що всі від такого "балансу" ті, хто так харчуються, мають бути худими і здоровими (що, до речі, не обов'язково є синонімами).
Так, в загальному розумінні така порада є вірною і на неї потрібно орієнтуватися.
Але і тут є свої підводні течії.
Бо навіть слідуючи найбільш збалансованому раціону, ми, можемо отримати різні результати.
Чому? Бо маємо різні гени і деякі з цих генів роблять нас повними, хоча інших щасливчиків, які їдять так само, роблять худими.

Читайте також: Міфи і правда про сезонні овочі та фрукти

Наш обмін речовин, який формувався сотнями тисяч років, налаштований на оточуюче середовище, яке сильно відрізняється від від того середовища, в якому ми живемо в ХХІ столітті.
Колись ті з наших пращурів, які могли накопичувати жир, щоб протягнути від урожаю до урожаю, виживали, інші ж помирали, бо не могли запасти жиру в своєму тілі.
Ще порівняно недавно огрядність була синонімом достатку і навіть краси. Зараз все навпаки: ті, хто накопичують жир, мають дуже високі шанси також не довго жити, але з інших причин: хвороб судин, цукрового діабету 2 типу, проблем із суглобами і тд.

Окрім того, що у нас всіх різні гени, ми відрізняємося ще своїми мікробіомами.
Навіть при однаковій дієті та генах, але з різним набором кишечних бактерій, одна людина буде здоровішою, худішою або щасливішою, ніж інша.

Тому якщо Ви справді хочете знайти для себе здорову дієту, Вам варто задуматися, як завести в собі особливо корисних дружніх кишечних бактерій

А будь-які доктринерські дієти, які пропонують вузький підхід і поради притримуватися якоїсь одної, "ідеальної" дієти, часто терплять фіаско, бо працюють далеко не для всіх.

Дієти перетворились в неймовірно успішні модні манії, з перепадами із однієї крайності в іншу на зразок: "їжте лише вуглеводи!" та – "не їжте ніяких вуглеводів!"
Іноді діаметрально протилежні дієти б'ються одна з одною за суспільне визнання та увагу преси, хоча, швидше за все, жодна з них не корисна для здоров'я.

Для себе варто мати на увазі правило: якщо яка-небудь дуже популярна дієта постійно маячить в мас медіа та соцмережах, то, по-перше, хтось дуже добре заробляє на просуванні цієї дієти чи "протоколу", по-друге, в точності слідувати цій дієті чи "протоколу», обмежуючи себе у багатьох корисних і смачних продуктах – велика дурниця, яка не має тривалої і масштабної доказової бази.

Дієта – це не релігія, не філосіфія і не догма.
Слухайте своє тіло, знаходьте баланс між фізичною активністю та харчуванням і раніше чи пізніше, Ви знайдете свій шлях.

Читайте також: Как не набрать вес при сидячей работе

А, і не купуйте те, що продається в проходах супермаркетів, а лише те, що на прилавках вздовж стін.
І скажіть "допобачення" великим пляшкам з рідинами із солодкими "напоями" (бо найздоровіший напій у світі — це чиста фільтрована вода), яскравим солодощам із "фруктовим смаком", вафлям-печивам-орео і іншій муті, які робить катастрофу у Вашому тілі і вкорочує Ваші роки на землі.
.
Для всіх своїх пацієнтів у мене різні поради та рекомендації, але кожному з них я раджу щодня бути фізично активним, навіть, якщо їхня вага дозволяє їх лише з трудом пересувати ноги, або через шкіру можна порахувати всі ребра, просто кожному – своє
.
А 6 травня вранці дивіться ТК Країна, де ми з супермега ведучим Viacheslav Solomka, неймовірно харизматичною
ведучою Тетяна Гончарова і дуже класною тренером Olga Suhova провели ефір на тему "Без дієт", присідали, качали прес на підлозі, віджималися і просто з гумором говорили про дуже важливі речі
.
P.S.Переважна більшість сучасних людей все ж таки дуже схильні до повноти, тому кожний ранок зустрічайте рухом: як не можете бігати – ходіть, не можете ходити – повзіть, але як і десятки тисяч років тому, ті, хто не рухався, не виживав, так і тепер не виживають і це правило універсальне для всієї еволюції.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Оксана СКИТАЛИНСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини