MENU

Косаківський: У Києві немає ніякої системи реагування навіть на локальні аварії. Люди кинуті напризволяще

1762 0

Ілюстраційне фото

Не минуло й три доби, як нам нарешті подали до будинку воду. Які думки навіває ця ситуація, про яку я учора писав.

У місті немає ніякої системи реагування навіть на локальні аварії (а у нашому випадку йшла мова лише про порив труби у підвалі сусіднього будинку), не кажучи вже про щось масштабніше. Люди кинуті напризволяще.

Байдужість чиновників і служб, нехлюйське ставлення до людей, їхня неповороткість та безвідповідальність, просто зашкалюють. 

Читайте також: Грусть о "горячей" воде и "эффективных" управленцах в КГГА

Як би діяли раніше? Черговий по району підняв би керівництво балансоутримувача будинку (вони навіть не спробували би не послухатися, розуміли, що це не пройде), відповідні служби, доповів би керівництву району, на місце би виїхав заступник голови району, повідомили би депутату райради, була б організована робота по усуненню аварії й контроль за її ходом, сповіщення мешканців та надання їм потрібної допомоги. А потім обов’язковий "розбір польотів" з відповідними висновками.

А як було нині? Аварія сталася в неділю ранком. Добу ніхто нічого не робив. Усі відпочивали, знаючи, що трапилося. Інформації нуль.

На лінії районного колл-центру механічний відповідач. 15-51 приймає заявки, й усе. Черговий по району радить потерпіти. Якось ворушитися почали тільки в понеділок зранку.

Увесь день сяк-так неспішно мінімальними силами ремонтували. Підвозу питної води не організували. Жителі сарафанним радіо ділилися новинами, коли обіцяють закінчити роботи – спочатку до 14.00, далі до 16.00, потім до 20.00.

Реально холодну воду підключили десь ближче до 21.00. Але зранку у вівторок знову без попередження її перекрили. Ніхто навіть не встиг запастися водою. І лише наприкінці дня зараз вона знову з’явилася. Надовго? Гарячої так і немає.

Цікаво, що про відповідальність балансоутримувача (Укржитлосервісу) ніхто й мови не веде. Навіть дивуються запитанням, чому не працювали над ліквідацією аварії у неділю. Вихідний же у них! Перед мешканцями нашого жеківського будинку (який зв’язаний з аварійним відомчим будинком однією трубою й бойлером), що стали заручниками ситуації, ніхто не вибачився. 

Постає питання, якщо такі кепські справи навіть зараз, а що буде далі, коли найближчим часом почне діяти новий закон про житлово-комунальні послуги. 

Читайте також: Екс-міністр ЖКГ: Якщо у вас немає гарячої води, це означає, що тепло виробляється і йде в "повітря". Вгадайте, хто оплачує цей "банкет"?

Вже тепер ЖЕКи, які переважно обслуговують столичні будинки (ОСББ в місті трохи більше 10%), і збираються це робити й надалі, працюють лише до дверей. А далі тим паче усе, що всередині будинків, ляже на плечі їхніх мешканців. Тобто, рятуйся, хто може сам. Кому телефонувати, якщо щось станеться? В рейку?

Диспетчерські зруйновані. Про ринок комунальних послуг, спеціалізовані організації й фахівців, що могли б прийти цілодобово, бо біда не знає вихідних, людям на допомогу за помірну плату, наша влада, на відміну від інших країн, що пройшли цей шлях раніше, не подбала. Почне заливати комусь квартиру, кого викликати, поки не постраждає увесь стояк?

Читайте також: Як через безвідповідальність "Київенерго" страждають мешканці Києва. ФОТО

Це мають бути сертифіковані специ, а не дядя Вася, що таке накрутить... І їх телефони мають знати усі. Є над чим працювати столичним керманичам, замість того, щоб герби міняти.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram 

Леонід КОСАКІВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини