MENU

Українці дають Заходові карт-бланш на приборкання тих, хто не бореться з корупцією?

2332 0

У свіжому дослідженні на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI) є низка достойних уваги речей. Але сьогодні зверну увагу на два моменти: дуже хотілося б, аби вони не загубилися в новинній стрічці. Й обидва ці моменти стосуються корупції, чи то пак боротьби з нею.

По-перше, боротьба з корупцією чи не вперше виходить у топ-список проблем, які хвилююь українців особисто. Раніше вона її постійно називали в трійці найважливіших проблем, які українці вбачають у цілому для країни, а не персонально для себе і власних сімей. І це було досить показово. Тепер вона фігурує фактично на третій позиції разом із війною на Донбасі як найважливіша особиста проблема для чверті українців (після росту цін та тарифи на житлово-комунальні послуги).

Читайте також: Моя халабуда скраю: народне коріння корупції

Важливо зауважити, що йдеться саме про корупцію в державних органах. Тобто спроби зліпити корупціонерів з антикорупційних активістів відверто не вдалися. Натомість є дуже обережні підстави вважати, що українці нарешті почали розуміти, що корупція – це "не там далеко у верхах, і мене це не стосується", а щось таке, що прямо чи опосередковано впливає на рівень життя мій і моєї родини. Очевидно, потрібні й надалі кампанії, які на пальцях пояснюють такі речі.

По-друге, дещо несподіваний рівень нетолерантності українців до тих політиків, які не підтримуватимуть антикорупційних реформ, на кшталт запуску роботи Антикорупційного суду. Майже половина опитаних (47%) вважають, що в такому разі міжнародна спільнота має запровадити проти українських псевдореформаторів і псевдоборців із корупцією у владі санкції. Ще майже 40% вважають, що треба карати грошима – чи то у вигляді припинення надання позик МВФ, чи просто поставити хрест на фінансовій допомозі Заходу для Україну.

Читайте також: Як у світі визначають рівень корупції

Вочевидь затяжний і явно не виграшний для української влади пінґ-понґ із Антикорупційним судом, наступ на антикорупціонерів, котрий у публічному дискурсі витіснив наступ на корупціонерів, зневіра у справедливе правосуддя, відчуття несправедливості на фоні новин про статки і стиль життя політиків першого ешелону зробили свою справу: українці дають Заходові карт-бланш на боротьбу з тими, хто не бореться з корупцією.

Важливий нюанс із когорти "ми здогадувались, але не могли довести": найбільший рівень відповідальності за антикорупційну реформу, згідно з цим же дослідженням, українці покладають на президента країни (40%).

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Альона ГЕТЬМАНЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини