MENU

Конкуренція проти жадібності: хто кого?

1241 0

Історія про "захмарні ціни" на готельні послуги під час проведення фіналу Ліги чемпіонів наробила трохи галасу. Хтось вважає що це – норма. Хтось обурений занадто стрімким зростанням. Київське тервідділення АМКУ спробувало ретельно розібратись у ситуації зі свого боку. 

Ми створили спеціальну групу для дослідження та надіслали обов’язкові для виконання вимоги готелям Києва щодо надання інформації, пояснень та відповіді на ключові запитання. 

Читайте також: Які висновки зробить розчарований УЄФА після ситуації з фіналом ЛЧ у Києві

Ми прекрасно розуміємо, що лише ринок може визначити "справедливу" ціну на готельні послуги. Згідно законодавства готелі можуть самостійно встановлювати ціни на проживання та підвищувати їх на свої послуги на власний розсуд. Відповідно до Правил користування готелями готель має право застосовувати вільні ціни і тарифи, та систему знижок на всі послуги, що надаються, за винятком тих, щодо яких здійснюється державне регулювання цін та тарифів. 

 Ціна номера (місця), вартість додаткових послуг, у т.ч. бронювання, встановлюються готелем самостійно, форма оплати визначається договором між споживачем/замовником та готелем. Готель може застосовувати добову або погодинну оплату готельних послуг. Готель визначає перелік основних послуг, які входять у ціну номера (місця в номері). Отже, саме по собі підвищення ціни на готельні послуги ще не є порушенням. 

Технічно, Антимонопольний комітет України та його тервідділення розглядають питання обґрунтованості ціни у разі існування зловживання монопольним становищем на ринку або ж антиконкурентних узгоджених дій (змови) суб’єктів господарювання. Йдеться про випадки, коли можемо відстежити змову щодо одночасного підняття ціни власниками готелів. 

Є очевидним, що на сьогодні ринок готельних послуг в місті Києві є висококонкурентним та представлений широким вибором місць тимчасового розміщення (проживання) в готелях. Тому, з огляду на конкурентне законодавство, синхронне суттєве підвищення цін на проживання у готелі напередодні фіналу Ліги чемпіонів може свідчити про можливу змову окремих учасників даного ринку. Так, деякі готелі підняли ціни більш ніж у 120 разів. 

Наприклад, один з готелів у Святошинському районі за одномісний номер "комфорт", який коштує у звичайний день – 1440 грн., на 25-27 травня хотіли - 235 тисяч грн. Такі ж випадки нами зафіксовано і в інших районах столиці. 

Взагалі, підвищення цін під час спортивних подій – звичайна практика у всьому світі. Саме ринок має відреагувати та відповісти на зміну цінових пропозиції, та покарати гривнею занадто жадібних підприємців. І завдяки моніторингу ми побачили саме таку картину.  Відбувається значне, в рази, зниження цін в готелях, де було піднято ціни у 100-120 разів. Думаю, що у найближчі дні ціни ще впадуть. 

Читайте також: "Фінал Ліги чемпіонів у Києві перетворився на кошмар", – фанати і навіть зірки Реала здають свої квитки

 Як киянинові, мені прикро визнавати, що ситуація довкола поселення гостей столиці завдала суттєвою репутаційної шкоди столиці України. Як представник АМКУ, маю запевнити: у разі, якщо у діях суб’єктів господарювання, що надають послуги з тимчасового розміщення (проживання) у готелі, буде виявлено ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції (цінової змови), в тому числі і недобросовісної конкуренції, Відділенням буде відкрито справу та накладено на порушників штраф, відповідно до чинного законодавства. 

Але все ж вірю, що жадібність буде переможена і конкуренцією, і законом. Його буквою, і його духом.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram

 

Олексій ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини