MENU

Трамп скасував саміт з КНДР. Що тепер?

1646 0

Президент США Дональд Трамп раптово скасував саміт з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином. Довгоочікуваний саміт, який часто рекламував сам Трамп, повинен був відбутися в Сінгапурі 12 червня

«Я з великим нетерпінням чекав нашої зустрічі. На жаль, через гнів і відкриту ворожість, які ви виявили у своїй останній заяві, вважаю, що тепер проводити цю давно заплановану зустріч недоречно, – написав Трамп Кіму. – Нехай цей лист буде підтвердженням того, що саміт в Сінгапурі, вигідний двом сторонам, але на шкоду всьому світу, не відбудеться».

Трамп відмовився від саміту після того, як віце-міністр закордонних справ Північної Кореї назвав віце-президента США Майка Пенса «політичним опудалом».

У листі Трампа є відгомони його ранньої гарячої риторики щодо Північної Кореї. «Ви говорите про свої ядерні можливості, – пише Трамп, – але наші настільки значні й потужні, що я молюся Богу, щоб нам ніколи не довелося їх застосовувати».

Саміт став би першою зустріччю лідера Північної Кореї і чинного президента США. Рішення Трампа збіглося зі знищенням Північною Кореєю свого ядерного полігону в Пунгері.

Експерти Atlantic Council коментують рішення Трампа:

Александр Вершбоу, заслужений член Центру стратегії і безпеки імені Сноукрофта, Atlantic Council. Посол США в Південній Кореї (2005-2008рр)

«Хоча« мудрий» – слово, яке рідко використовують щодо Трампа, скасувати зустріч в Сінгапурі все ж було розумно. З самого початку було зрозуміло, що єдиного розуміння «денуклеаризації» навіть після двох зустрічей Помпео і Кім Чен Ина у Сполучених Штатів та Північної Кореї немає. Також як немає і натяку на домовленості щодо термінів, умов і стимулів її реалізації. Якщо Трамп, за його словами, хоче уникнути помилок попередніх адміністрацій, потрібно більше сподіватися на невдячну дипломатичну роботу».

Читайте також: Кернес щедро заплатил советнику Трампа за прогулку по Харькову: "Визит 400 тысяч у.е, самолет – 130 тысяч"

Це більше схоже на відтермінування, ніж на скасування

Павел Баррі, старший віце-президент Arnold Kanter Chair і директор Центру стратегії і безпеки імені Сноукрофта, Atlantic Council

  «Ще є ймовірність, що 12 червня зустріч у Сінгапурі все-таки відбудеться. Це може бути класична відповідь президента Трампа в стилі «Мистецтва укладати угоди» на типову північнокорейську тактику. Можливо, ситуацію не варто сприймати, як гарантію того, що саміт не відбудеться. М'яч знаходиться на стороні поля Північної Кореї: стануть вони погіршувати ситуацію чи виберуть тиху дипломатію? Ця заява Білого дому нагадує минулорічну риторику про «грізну» військову операцію, яка повинна була змусити Кім Чен Ина сісти за стіл переговорів щодо ядерної зброї, а також посилити важелі тиску США.

Однак є й інша альтернатива: Сполучені Штати мають намір припинити або призупинити дипломатичний процес. Недавні дії і заяви Північної Кореї (наприклад, коли вони назвали навчання Південної Кореї і США «провокаційними військовими заворушеннями», хоча до цього дали згоду на їх проведення) можна вважати проявом недобросовісності в цьому тристоронньому процесі. І якщо справа правда в ній, то очікуйте ескалації від Північної Кореї, повернення до ракетних випробувань (а, згодом, і до ядерних), і посилення кризового середовища.

Ключовим залишається питання про те, чи консультувався Білий дім з Синім домом, президентом Південної Кореї Лун Чже Ін і його командою до прийняття рішення і заяви? Якщо так, то ці дії спрямовані на майбутній прогрес. Якщо ні, нам варто потурбуватися про те, як би Північній Кореї не вдалося посварити двох союзників і не завдати величезної шкоди національній безпеці США і Південної Кореї».

Читайте також: Северная Корея демонтирует свой ядерный полигон Пунгери

Роберт Меннінг, старший науковий співробітник Центру стратегії і безпеки імені Сноукрофта, Atlantic Council

«Це більше схоже на відтермінування, ніж на скасування. Тон листа Трампа є цивільним і дипломатичним. Відкрито багато дверей.

У своїх діях представники Північної Кореї чіткі й послідовні. Вони готові рухатися поетапно і синхронно. Я думаю, що адміністрація Трампа права, почавши свій лист з головної думки. Це дозволить уникнути помилок попередніх угод з Північною Кореєю. Проте, США хотіли б отримати все, але задарма. Північним корейцям потрібно дати зрозуміти: якщо вони зроблять X, то отримають Y. Адміністрація Трампа дійсно не очікувала, що їм доведеться теж покласти щось на стіл. Ми повинні бути готові надати їм послаблення санкцій, економічне співробітництво і гарантії безпеки.

Проблема завжди полягала в тому, що, найчастіше, цей процес йде в зворотному порядку. Зазвичай саміт приходить після того, як обидві сторони зробили певні кроки».

Джеймі Метцль, старший науковий співробітник-нерезидент Центру стратегії і безпеки імені Сноукрофта, Atlantic Council.

«Саміт Трампа-Кіма був приречений з самого початку. Північна Корея ніколи не збиралася відмовлятися від своєї ядерної зброї. Вони ніколи навіть не показували світу, що всерйоз збираються це зробити.

Погоджуючись на саміт з Кімом, Дональд Трамп відмовився від багатьох важелів впливу Америки: Північна Корея нічого не надала в обмін на це. Оскільки китайці, північнокорейці і південнокорейці підтримували поступове зміцнення довіри, а Трамп був єдиним, хто закликав до негайної денуклеаризації Північної Кореї, зараз тиснути санкціями на Північну Корею вже не вийде.

Дональд Трамп упустив переговори з Північною Кореєю ще до того, як вони почалися. Америку знову послаблює стратегічна незв'язність, хаотичність і непоінформованість дій Трампа і його команди. Схоже, Трамп все-таки не стане нагороджувати себе Нобелівською премією.

Лист Трампа Кіму нагадує крик обманутого коханого – з погрозою помсти, але й із закликом спробувати знову».

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Новое время


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини