MENU

Стало відомо, які зміни чекають на екстрену допомогу

1390 0

МОЗ України оприлюднив Концепцію розвитку системи екстреної медичної допомоги для громадського обговорення.

Закликаємо всіх долучатися! Адже будь-які системні зміни можливі не лише за умови співпраці державних органів, але й активної залученості медиків та звичайних громадян. Які основні зміни ми пропонуємо:

1. Оновлення алгоритмів диспетчеризації. Обов’язкові протоколи диспетчерів потребують докорінного оновлення. Якщо цей виклик екстрений, автомобіль має виїхати протягом декількох секунд. Головне – ніхто не має залишитись без допомоги.

Читайте також: Уряд приховує від українців тяжкі побічні ефекти від ліків

2. Створення нової IT-інфраструктури. Кожної секунди має бути відомим стан кожного виклику і місцеперебування кожного автомобілю екстреної допомоги. Це вже працює в Києві, Дніпропетровській, Херсонській, Харківській областях, в тестовому режимі в Вінницькій та Полтавській областях. Це має запрацювати на всій території країни. На виклик має їхати автомобіль, який знаходиться найближче.

3. Оновлення протоколів командних дій бригад, нові програми навчання, нова оплата роботи. Ми оновлюємо протоколи дій бригад з першої секунди реагування, вимоги до обладнання, приймальних відділень та дій бригади. Переходимо на світові програми навчання практикам порятунку і вводимо зовнішнє незалежне тестування знань та навичок екстреної допомоги. Всі хто склали тести на сучасні знання та навички отримують більш високий статус, конкурентні зарплати і пріоритет в користуванні сучасними обладнаними автомобілями. Навчання пройдуть всі, хто працюють в бригадах — лікарі, фельдшери, навіть водії.

4. Створення мережі екстрених реагувальників. Всі пожежні, рятувальники, поліцейські, водії, машиністи, пілоти, провідники, бортпровідники, кондуктори України пройдуть оновлені курси першої розширеної допомоги. Вихователі, вчителі, соціальні працівники матимуть пройти оновлене навчання навичкам першої базової допомоги. У всіх найбільш людних місцях буде розміщено дефібрилятори та джгути.

Читайте також: Кінець ери дрібних царьків в "Охматдиті"

Ці процеси займуть не один рік, але дадуть нам всім більше здоров’я і значно вищі шанси на порятунок в екстреній ситуації. Важливо, що трансформація відбуватиметься планово та акуратно, аби зміни не заважали екстреній допомозі скоординовано працювати кожного дня.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Уляна СУПРУН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини