MENU

Слова Трампа не мають жодного стосунку до формування американської політики – журналіст

677 0

Коротка репліка американського президента у відповідь на питання про можливість визнання Сполученими Штатами російського статусу анексованого Криму ще до зустрічі Трампа й Путіна стала справжньою політичною сенсацією. Що мав на увазі Дональд Трамп, коли сказав "подивимося"? Чи справді США можуть погодитися з окупацією Криму?

Ці питання зараз жваво обговорюються і в Росії, і в Україні, і на Заході – а даремно. Тому що слова Трампа жодного стосунку до формування американської політики не мають. Це нерідко стверджують дипломати у Вашингтоні. І це – просто логічний висновок із перебування Трампа на посаді президента США.

Успішний бізнесмен так і не став – і, ймовірно, вже ніколи не стане – політиком. Він залишається багатим міщанином, якого доля й наполегливість привели до Білого дому. Коли Трамп висловлюється про питання зовнішньої політики – це не означає, що він на них знається, що він ухвалив якесь рішення. Відповідь може бути продиктована миттєвою емоцією. Її зміст може бути пов'язаний із тим, що американський президент не вивчив питання – а Трамп відомий тим, що просто не здатний до послідовного вивчення складних питань міжнародного права, закономірностей світової економіки тощо.

Читайте також: Жодного "кримського зближення" між США та РФ нема й бути не може

Від Трампа не потрібно чекати див. Жодних. Ані позитивних, ані негативних. Чи хоче Трамп домовитися з Путіним? Без сумніву. І тут теж не потрібно шукати конспірології. Путін просто подобається Трампові, він і сам би хотів правити Америкою так, як Путін – Росією. Трамп – людина, яка далека від цінностей. Але владу він поважає. Путін для нього – символ влади, що не обмежена інституціями. Влади, для якої інституції – це декорація. Але Трампові просто не пощастило із країною.

Чи може Трамп домовитися із Путіним? Ні, не може. Він не може запропонувати Путінові того, чого хоче російський президент. Не може перетворити злиденну, все більше середньовічну Росію на наддержаву.

Не може "повернути" Путінові колишніх російських колоній у Європі – просто тому, що жителі цих країн не хочуть більше підкорятися диктатові Кремля, й ніякий Трамп не може змінити їхньої волі до свободи.

Читайте також: Портников: Ми переоцінюємо слова Трампа й недооцінюємо сказане Путіним

Не може стабілізувати ситуації в Сирії – тому що Путін там підтримує кривавого диктатора, який не здатний правити цією країною без бомбардувань і репресій. Не може скасувати санкцій проти Росії – бо цьому заперечить неслухняний Конгрес. І, до речі, Крим визнати російським теж не зможе. Навіть якщо захоче. Але він не захоче. Він – не чарівник і не самогубець.

Трамп напередодні зустрічі з Путіним може зробити ще масу сенсаційних заяв. Просто тому, що саме так він уявляє собі підготовку сприятливого фону для своєї зустрічі з черговим диктатором. Тому, що хоче, щоб це не був просто обмін усмішками. Щоб була підписана якась спільна декларація – як фз Кім Чен Ином. Про Сирію, про роззброєння, може, навіть про Донбас.

І я думаю, що Путін цю декларацію підпише. Як Кім Чен Ин. А потім обдурить Трампа. І Кім Чен Ин його теж обдурить. Тому що цілі диктаторів й цілі американського президента є діаметрально протилежними.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини