MENU

Як з віком змінюються наші харчові звички, і що з цим робити

5332 0

Наші відносини з їжею, якщо це можна так назвати, формуються в залежності від її вартості, доступності та нашого оточення.

Іноді ми їмо, коли зовсім не голодні, або, навпаки, пропускаємо обід, ігноруючи сигнали організму. Чому так відбувається?

Недавні дослідження показали, що достаток харчових тригерів: запахів, звуків, візуальних символів – у нашому середовищі є однією з основних причин переїдання, пише Радіо Максимум.

Читайте також: Чому зранку болять очі: основні причини

Але ще більше на наші гастрономічні звички впливає вік. Вчені виділили сім етапів зміни апетиту, які можуть допомогти уникнути недоїдання й ожиріння.

0-10 років

Організм дитини швидко росте, і повноцінне харчування відіграє в цьому процесі важливу роль. Однак, харчова поведінка, сформована в ранньому віці, не повинна ставати нормою, інакше малюк з пухкими щічками виросте в товстого дорослого.

Якщо в дитинстві дитина часто чула від батьків "поки все не доїси, з-за столу не встанеш", то, подорослішавши, вона може зазнавати труднощів з почуттям міри і почати переїдати. Завдання батьків – не тільки контролювати порції дитини, але і забезпечити їй збалансований раціон. Харчі, які дитина не любить, (особливо якщо їх складно замінити іншими) можна пробувати готувати по-іншому.

А щоб діти не звикли до шкідливої ​​їжі, намагайтеся звести до мінімуму перегляд реклами по телебаченню, в додатках і соціальних мережах.

10-20 років

У підлітковому віці підвищення апетиту обумовлено гормонами внаслідок статевого дозрівання. І якщо хлопці зазвичай спалюють зайві калорії в спортзалі, то дівчатка починають обмежувати себе в їжі. Але надмірне захоплення дієтами може в майбутньому вплинути на їх репродуктивну функцію.

У цей період життя харчуванню потрібно приділяти особливу увагу ще й тому, що він визначає відносини з їжею на всі наступні роки.

20-30 років

Після 20 років змінюється наш спосіб життя, а разом з ним і харчова поведінка. Шлюб або проживання з партнером, брак коштів або поява дитини можуть сприяти порушенню раціону та збільшенню ваги. І позбутися її буде непросто.

Організм посилає сильні сигнали голоду, хоча не здатний перетравити таку кількість їжі. Але найгірше, що до фізіологічного додається психологічний фактор: ми просто звикаємо багато їсти.

У таких випадках варто вибирати продукти з високим вмістом білка або клітковини, які забезпечують відчуття ситості на більш тривалий час.

30-40 років

У цей період життя головним фактором, що визначає гастрономічні звички, є стрес. Він змінює харчування людей у 80% випадків. При цьому тих, хто починає об'їдатися, і тих, хто зовсім втрачає апетит, приблизно порівну.

Іноді у людей спостерігається такий феномен, як харчова залежність – непереборне бажання споживати специфічні, часто висококалорійні продукти. У таких випадках важливо триматися якомога далі від автоматів з батончиками, пекарень та закладів із фастфудом.

Інша крайність – перфекціонізм, який також може вплинути на вибір і кількість того, що ми їмо. Не дозволяйте, щоб турбота про здоров'я і довкілля спровокувала додатковий стрес.

40-50 років

Люди – істоти звички, і тому ми часто не хочемо змінювати наші вподобання, навіть знаючи, що це принесе користь. Після 40-ка ми все ще продовжуємо їсти те, що хочемо, не замислюючись про те, як це на нас впливає. Проте, неправильне харчування – одна з основних причин проблем зі здоров'ям і передчасної смерті (поряд з курінням, зловживанням алкоголем і малорухливим способом життя).

У цей період життя потрібно ретельніше стежити за своїм здоров'ям і регулярно проходити медогляд, оскільки деякі хвороби протікають безсимптомно.

50-60 років

Після 50 років починається поступова втрата м'язової маси – близько 0,5-1% в рік. Щоб процес старіння був менш помітним, важливо правильно та повноцінно харчуватися, а також займатися фізичними вправами. Особливо корисні продукти з високим вмістом білка, такі як соя, арахіс, сир, тунець, квасоля і м'ясо птиці.

60-70 років

Вчені всього світу працюють над збільшенням тривалості життя, але не менш важливо навчитися підтримувати її якість, інакше ми станемо суспільством немічних інвалідів.

Якщо головною харчовою "проблемою" немовлят є відсутність почуття міри, то старих – відсутність апетиту. Його причинами можуть бути проблеми з ковтанням, випадання зубів, ослаблення смакових рецепторів або втрата близької людини, адже прийом їжі – соціальна навичка. У підсумку все це призводить до втрати ваги та слабкості.

Читайте також: 10 ежедневных привычек девушек с роскошными волосами

Щоб не допустити цього, слід тішити себе улюбленими стравами та не порушувати режим, а також частіше запрошувати в гості рідних і друзів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини