MENU

Супрун: Все більше громадян звертаються до нас щодо порушень у медзакладах

1015 0

У МОЗ України має бути можливість перевіряти, чи дотримуються медзаклади стандартів медичної практики. Підготували проект постанови, який знімає мораторій на планові перевірки МОЗ лікарень.

Оскільки Міністерство видає українським медзакладам ліцензію на роботу, то повинно й мати достатньо інструментів, щоби перевірити, чи спроможні вони цю роботу належним чином виконувати. Зараз ми не маємо достатньо механізмів для цього. Мораторій на планові перевірки триває вже четвертий рік і наразі єдиний доступний для Міністерства спосіб перевірити, чи дотримується заклад вимог, на яких йому було видано ліцензію – зробити це позапланово.

Читайте також: Сімейний лікар: що варто знати про новації в українські медицині

А такі “зненацькі” перевірки можливі лише за умови запиту від самого медзакладу (що навряд зробить порушник), рішення суду або якщо в лікарні стався випадок, який загрожує здоров’ю і життю людей. По суті на сьогодні МОЗ України може лише реагувати на проблеми, якщо вони стаються в медзакладах, проте не запобігати їм.

Втім, проблем є багато. Про це свідчать кілька речей:

– В результаті позапланових перевірок Міністерство зазвичай завжди виявляє порушення. Для прикладу, з 17.04.2018 по 08.05.2018 було проведено 6 позапланових перевірок щодо додержання медзакладами ліцензійних умов з провадження медичної практики. У результаті - 5 іх них мали порушення та в одного було виявлено, що він подав недостовірні документи на отримання ліцензії.

– Все більше громадян звертаються до нас щодо порушень у медзакладах. У 2017 році до нас звернулися зі скаргами майже 9 тисяч громадян через неналежне надання медичної допомоги, неправомірні дії медпрацівників, через смерть пацієнтів та грубе ставлення до них або до родичів. При чому кількість громадян, які надсилають нам скарги, зростає - у 2016 році ми отримали близько 5,5 тисяч звернень.

Читайте також: У МОЗ розповіли, які послуги сімейний лікар і педіатр повинен надавати безкоштовно

– За результатами клініко-експертних комісій в МОЗ, проведених у 2017 році, більшість розглянутих випадків – 17 з 26 – не відповідали стандартам та протоколам лікування.

Сподіваюся, що мораторій буде скасовано. Тоді Міністерство отримає реальні повноваження запобігати порушенням законодавства у медзакладах, які отримали ліцензію.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Уляна СУПРУН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини