MENU

Про що йшлося на зустрічі президента із підприємцями. ФОТО

1361 0

Зустріч президента України з бізнесом зібрала біля 600 вітчизняних та іноземних підприємців. Попередня зустріч була в березні та проходила в досить критичній і напруженій атмосфері.

Президент почав із того, що на очах зібрання підписав прийнятий парламентом довгоочікуваний закон "Про валюту", назвавши його актом економічної свободи. Цей закон заміняє древній декрет, що протягом більше ніж 20 років стримував розвиток економіки.

У подальшому виступі президент приділив увагу нещодавно ухваленому законові про антикорупційний суд, наголосивши на необхідності прийняття поправки про передачу всіх поточних справ.

Наступною темою був податок на виведений капітал, що став предметом активної суперечки між політиками та підприємцями. Президент наголосив на тому, що ПнВК не має заперечень із боку МВФ, бо закон вступить у силу лише після появи відповідних компенсаторів. Також він підкреслив антикорупційний характер нового податку та відсутність негативного впливу на бюджет Естонії, яка першим його запровадила. Під схвальні оплески він підписав довгоочікуваний законопроект.

Учасникам зустрічі роздали документ, який я фотографую з обох боків, щоб ви самі могли його уважно прочитати.

Читайте також: Президент підписав закон "Про валюту" і вніс законопроект "Про податок на виведений капітал"

Вячеслав Климов, голова Спілки українських підприємців, нагадав про 10 основних вимог бізнесу до влади. Зі списком цих вимог можна ознайомитися за посиланням. Перший пунктом списку є ПнВК. Голова СУП відзначив суттєвий прогрес у питанні РРО та підкреслив, що значна частина ініціатив уже перебуває у Верховній Раді у вигляді законопроектів. Наприкінці він висловив сподівання, що передвиборчий рік не буде втрачений для реформ.

Під час виступу виконавчого директора Європейської бізнес асоціації виникла суперечка, і довелося повернутися до питання ПнВК. Президент повторно попросив учасників зустрічі підняти руки на підтримку цього законопроекту (майже всі підняли руки, окрім одного "проти" та кількох, що утрималися) й удався до відкритого тиску, щоб покласти край виступам проти ПнВК.

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що до суду передані всі справи щодо оточення Януковича, а щодо поточних корупційних справ винесено 2267 вироків. Янукович за чотири роки правління завдав збитків у 40 мільярдів доларів (один річний бюджет) – це вже юридично доведений факт. Але лише покараннями проблем не вирішити, наголосив генпрокурор. Поле для корупції зменшується, сказав він і навів приклади автоматичного повернення ПДВ і системи публічних закупівель ProZorro. Ключові діри, які ще не закриті, – надмірна кількість державних підприємств (73% із 3500 формально збиткові). Поки ми не проведемо велику приватизацію, ми не закриємо можливості для політичної корупції, сказав генпрокурор.

Ціль номер два – відритий ринок землі. Ще одна важлива річ – ліцензії на використання надр (із 2014 видано 722 ліцензії, з них за аукціоном – лише 93, і то неважливі). Наступне питання – митниця, де співробітники СБУ зловживали своїм правом на контррозвідувальну діяльність. На митниці не має бути нікого, крім митників. Про Національне бюро фінансової безпеки: поки до бізнесу приходять всі численні правоохоронні органи, ситуацію неможливо виправити. Навіть якщо в цій службі щось буде негаразд, все одно буде краще, бо вона буде одна.

Президент прокоментував: ми маємо домовитися з усіма країнами про обмін митною інформацією.

Наступні найнагальніші питання, які порушували представники бізнесу: 

– суттєве оновлення трудового законодавства;

– тиск на бізнес із боку СБУ;

Читайте також: Економіст: За кілька місяців побачимо відновлення кредитування економіки

– обмеження готівкового обігу в економіці;

– видача ліцензій на надра виключно за аукціонами;

– розвиток залізничної інфраструктури вантажних перевезень;

– проблема повернення старого ПДВ;

– боротьба із контрабандою.

На завершення президент наголосив, що контрабанда є раковою пухлиною економіки, яку треба системно викорінити, бо йдеться не лише про втрати бюджету, а й про підрив цілих галузей української економіки. Він перелічив декілька найпоширеніших контрабандних схем.

Прощаючись, президент звернув увагу на зміну тональності зустрічі, порівняно з попередньою, та наголосив на пріоритеті економічної свободи.

(Ці нотатки, як і всі подібні з інших заходів, я пишу безсторонньо, без власних оцінок. Оцінки в подальших дописах.)

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Валерій ПЕКАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини