MENU

У Порошенка залишається ще два варіанти контрольованого розвитку подій

3075 0

Як я вже писав, найкращим варіантом для гаранта буде взагалі не висуватися на другий термін.

Передусім це убезпечить його від прикрих неприємних несподіванок протягом самих перегонів, а ще дасть змогу, поки триває виборча боротьба, позачищати явні пробої у своїй “системі підтримки життєдіяльності”, назвемо її так. 

Але хто і коли в Україні добровільно відмовлявся від влади? Ніхто.

Отже, у гаранта залишається ще два варіанти контрольованого розвитку подій.

Один це введення військового стану. Другий – розпуск Верховної Ради і позачергові парламентські вибори. Але військовий стан вкрай не зручний для олігархів. Як тільки припиниться зовня допомога Україні, владі прийдеться вишукувати внутрішні джерела фінансування. І тут першими під роздачу попадуть саме вони. Потім бізнесмени подрібніше. А потім і весь зубожілий народ. Тому цей варіант ймовірний, але дуже сумнівний з точки зору здорового глузду. Тим більше, що придеться домовлятися з кремлем і квазі-республіками, а це вже державна зрада.

Читайте також: Президентські рейтинги: вибори в один тур, технічних кандидатів – у музей техніки

Залишається розпуск парламенту. Варіант ніби найменш болісний. Але тут прихована найбільша небезпека.

По-перше, президентська партія є безперечним і непереможним лідером усіх антирейтингів. Кожен четвертий, а то й третій, українець принципово не голосуватиме за БПП.

Антирейтинг БПП вдвічі більший, ніж у Оппоблока і вчетверо, ніж у Батьківщини.

А сам президент, за якого проголосувало чотири року тому 54,7% сьогодні має за різними даними менше 8% рейтингу. То про які перспективи на виборах можна говорити, коли тенденція регресивна?

На разі у фракції БПП у ВРУ перебуває 136 народних депутатів. За найоптимістичнішими прогнозами після позачергових виборів президентська рать складатиме щонайбільше 40 штиків, з мажоритарниками у тому числі.

Причому ймовірність проходження мажоритарника під капелюхом БПП значно нижча, ніж навіть самовисуванця, не говорячи вже про проходження під дахом Батьківщини, лідера перегонів.

Тож майбутній розклад ніяк не буде кращим для гаранта за теперішній. І до бабки не треба ходити, щоб зрозуміти, навколо кого буде сформована коаліція, і як вона впливатиме на прийняття законів, скажімо, про імпічмент і тимчасові слідчі комісії.

Читайте також: Три речі, про які забувають у прогнозах щодо президентських виборів

За таких обставин життя гаранта буде у фіналі подібне мукам грішника на пекельній сковорідці.

Тому макітри президентських технологів просто розкалуються від перенапруги.

Адже вихід з прірви, у яку себе загнало перше лице держави, лежить лише у площині політичного компромісу з колишніми партнерами по Майдану. А з партнерами треба ділитися, а не множити їх на нуль.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Євген РИБЧИНСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини