MENU

Хто придумав День вишиванки: історія свята

217 0

Хто придумав День вишиванки: історія свята

У четвер, 16 травня, українці святкують одне з улюблених, нехай і неофіційних свят – День вишиванки. Його історія не дуже довга, але за цей час воно встигло стати із дуже локального міжнародним, вийти на всесвітній рівень.

OBOZ.UA розповідає, як з’явилось це свято. І хто його вигадав та популяризував, інформує UAINFO.org.

Історія свята та його поширення

Перший День вишиванки, який відбувся у 2006 році, був, по суті, флешмобом. Тоді студентка історичного факультету Чернівецького національного університету Леся Воронюк запропонувала своїм одногрупникам в один із днів прийти всім на пари у вишитих сорочках. Її друг Ігор Житарюк регулярно приходив на навчання у народному одязі і вона захотіла підтримати його таким чином. Про ініціативу дізнались викладачі і вирішили долучитись. Датою вибрали третій четвер травня.

Свято вийшло настільки вдалим, уже наступного 2007 року його не просто повторили – до руху долучився весь ЧНУ. Минув ще рік і у третій четвер травня вбратись у вишиті сорочки вирішили студенти та викладачі інших навчальних закладів міста.

У 2010 році свято вишиванки провели уже в інших містах України. З 2014 року воно вийшло за межі країни – у традиційний оздоблений вишивкою одяг одночасно почали вдягатись українці за кордоном. Після початку повномасштабного російського вторгнення, вишита сорочка стала не тільки символом України, але й знаком підтримки нашої держави. Люди, які відстоюють її інтереси, теж долучаються до святкування.

Традиції святкування Дня вишиванки

Щоби долучитись до святкування, потрібно зовсім небагато – достатньо просто в один визначений день (цього року це 16 травня) разом з усіма охочими вбратись у вишиту сорочку. Неважливо, йдете ви на роботу чи навчання, вискочили на хвилинку в магазин, гуляєте з дітьми чи з собакою. Головне – вшанувати один із найбільш впізнаваних елементів української традиційної культури.

Також до Дня вишиванки зараз проводять різноманітні культурні та просвітницькі заходи. Читають лекції про історію народного одягу, влаштовують виставки.

При цьому збирати повний народний стрій не обов’язково. Достатньо буде самої лише вишиванки. Ба більше, стилісти радять інтегрувати оздоблену традиційною вишивкою сорочку у свій повсякденний одяг і сполучати її з модними та трендовими речами. І носити не тільки у День вишиванки та на великі свята, але й робити елементом свого повсякденного образу.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини