MENU

Про аспект жіночого підприємництва в Україні

3664 0

Д-р Джонсон представляє результати першого етапу дослідження на дослідницькому симпозіумі Університету Волден, США (Walden University, the U.S.)

Сьогодні хочу поговорити про аспект жіночого підприємництва в Україні.

На тлі нинішніх подій як ніколи актуально проаналізувати, які навички та вміння допомагають жінкам реалізувати свій підприємницький потенціал для зміцнення свого добробуту, підтримки своїх сімей та громад, а які існують для цього виклики і як на них відповідати.

Що ж мотивує жінок відкрити власну справу? Згідно з результатами першого (якісного) етапу американсько-українського дослідження «Проблеми жіночого підприємництва в Україні», це вимушений захід під час кризи, вдалий досвід у минулому та альтернатива низьким зарплатам. При цьому, як показало дослідження, проведене американськими фахівцями, багатьом з цих жінок складно назвати себе успішними, навіть маючи власний прибутковий бізнес, адже справжній успіх, на їхній погляд, це - управління великими корпораціями, а не просто власною справою.

Одним словом, як зазначають представники дослідницької групи, «жінки прийшли у бізнес здолати важкі часи, здобули успіх і неохоче це визнають». Старший дослідник проекту доктор Джон Джонсон стверджує, що жінки, які мають малий бізнес в Україні, часто забувають, що досягнення навіть невеликого успіху у цій справі вимагає значних зусиль, і недооцінюють себе.

Навесні 2015 року було проведено другий (кількісний) етап дослідження, профінансованого Науково-дослідним центром управління та підприємництва університету Фенікс (Phoenix University Center for Management and Entrepreneurship), керівник проектної групи Джон Джонсон (Dr. John Johnson), та доктор Равi Чiнта (Dr Ravi Chinta). У ньому взяли участь 1000 представниць з усієї країни та всіх сфер бізнесу. Метою було з'ясувати, що саме заважає українським жінкам успішно вести свою бізнесову діяльність. Отже, топ-3 бар'єри це - бюрократія в державних органах (77% респондентів), брак державної підтримки (66%) і брак незалежного фінансування (60%). Також важливою для українських підприємниць виявилась нестача кваліфікованого персоналу (42%).

Цікавим виявилось те, що для жінок у бізнесі характерний високий рівень комунікації - більше 70% зазначити, що вони часто або дуже часто спілкуються з іншими підприємницями. Таким чином, окрім існуючих зовнішніх факторів, є також внутрішні, з якими можна і треба працювати, адже є великий потенціал, щоб у «бізнесі були тільки дівчата» :)

З результатами зазначеного дослідження можна також ознайомитись у публікаціях:

Johnson J. Chinta R (August 2015). Barriers to entrepreneurship for women in Ukraine: quantitative study. Studies of changing societies: comparative and interdisciplinary focus.

Джонсон Дж. С. Успіх у бізнесі: перешкоди та стимули на шляху українських бізнес-леді. Науковий журнал Український соціум №4 2014 с 62-74

AВТОР: Джон Джонсон (Dr. John Johnson), Має ступінь доктора наук у міжкультурній освіті (Biola University, США) і ступінь магістра в галузі управління людськими ресурсами. Жив у Києві 5 років (1994-1999 рр.) і працював над докторською дисертацією. Писав на теми: культурні зміни в освіті в України, лідерство в освіті. Розробив близько 1000 підручників, 200 університетських курсів, 100 online-курсів. Контакт: Науково-дослідницький центр управління та підприємництва університету Фенікс (Phoenix University Center for Management and Entrepreneurship) http://research.phoenix.edu/research-centers/center-management-and-entrepreneurship

бізнес гендер

Тараненко Ганна


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини