MENU

OSINT-розвідка скандальної перестрілки у Києві

6143 1

Керівник ГО "Дорожній контроль" Ростислав Шапошніков оголосив нагороду у 5000 грн. за докази, що BMW з молодиками, яке було розстріляно біля "Магелану", рухалося зі швидкістю 190 км/год. Що ж проведемо коротку OSINT розвідку для того, щоб довести цей факт.

У Антона Геращенко есть прекрасный шанс заработать 5000 гривен если он докажет свои слова, что БМВ ехал 190 км\час. Ах д...

Опубліковано Ростиславом Шапошниковим 9 лютого 2016 р.

UPDATE 10:00 10-02-2016: кажуть, що є відео перегонів. Поки маємо короткі шматки відео.

У відкритому доступі є твіттер трансляція аккаунту @auto_kiev перегонів у режимі реального часу, яка дозволяє оцінити швидкість подій і, відповідно, автомобіля. Припускаємо, що  повідомлення у твіттер надсилалося миттєво. Для вимірювання відстані використаємо Google Maps.

Отож, перший твіт було опубліковано о 1:30 ночі 7 лютого:

Через хвилину о 1:31 опубліковано наступний твіт із локацією:

Спробуємо оцінити швидкість на першому відрізку (припускаємо, на користь порушників, що вони знаходилися безпосередньо близько до вулиці Вадима Гетьмана на Борщагівській). Google Maps показує, що відстань від Індустріального мосту до Севастопольскої площі складає 2.5 км. Таким чином, 2.5 км наші "герої" подолали за 1 хв, а їхня швидкість склала 150 км/год. Рухаємося далі.

О 1:33 наступний твіт:

Подивимося, що це означає на карті (знову припустимо на користь порушників, що це означає Солом'янську площу). Між Повітрофлотським проспектом, 37 та Бізнес-центром NEST, який знаходиться на вулиці Василя Липківського (Солом'янська площа) 1.2 км. Розрахуємо швидкість і отримаємо 72 км/год (щось наших героїв затримувало, але вони ще наберуть швидкість далі).

О 1:36 наступний твіт:

Знову ж будемо виходити з "презумції невинуватості" наших "героїв" і припустимо, що вони лише виїхали на площу Перемоги. Подвимося на карту і побачимо що відстань від Солом'янської площі до площі Перемоги складає 3 км. Отже, на цьому відрізку швидкість автомобіля склала 60 км/год. Майже зразкові водії, але дивимося далі.

О 1:38 наступний твіт:

Отже, за 2 хвилини було подалано 7.4 км від площі Перемоги до Святошина, а швидкість склала 222 км/год (здається, це й требо було довести, але рухаємося далі).

О 1:39 наступний твіт:

Вимірюємо відстань на цьому відрізку і отримаємо 3 км, а, отже швидкість складає 180 км/год. Трохи повільніше, ніж на проспекті Перемоги, але все одно задачу доведено. Прослідкуємо до кінця за нічними пригодами.

О 1:41 з'являється запис:

Дивимся на карту, щоб визначити відстань і швидкість. 8 км (округляємо до цілих кілометрів у сторону зменшення) за 2 хвилини дають нам швидкість 240 км/год. Схоже, що навіть у твіттер трансляції вказана швидкість, з якою рухалося BMW, зменшено, якщо порівняти з реальною.

О 1:44 читаємо наступну локацію:

Звично, прокладаємо маршрут і бачимо, що за 3 хвилини подолано відстань у 3.9 км. Знову водієм зменшено швидкість, з якою рухається авто, до 78 км/год. Про причини можемо лише здогадуватися, але подивимося за наступними локаціями, їх лишилося дві.

О 1:48 з'являється наступний твіт:

Точного місця в даному випадку ми не можемо знати (так само, як і маршруту руху), тому припустимо, що наші "герої" подолали 7 км за 4 хвилини, що дає нам швидкість у 105 км/год. Наближаємося до розв'язки.

О 1:50 читаємо:

Від останньої точки рахуємо відстань у 5 км за 2 хвилини, що дає нам швидкість у 150 км/год.

Таким чином, можемо зробити висновок, що щонайменше на двох ділянках дороги було перевищено швидкість у 200 км/год, на одній ділянці вона склала 180 км/год, а ще на двох - 150 км/год. Отже, можна вважати доведеним факт того, що нічні перегони дійсно відбувалися на швидкості у 190 км/год.

PS
Ростислав со свойственной ему гнилой натурой с вопроса гонорара съехал.

PPS
Еще и у себя в уютном фейсбучеге забанил. Какая прелесть :)

Олександр РЯБЦЕВ


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости